A helytörténész szerint ez „olyan emléke Budafoknak, amiről nem sokan tudtak”.
Garbóci László helytörténész személyes emlékekkel és élményekkel színesítette a budafoki pestis kápolna felfedezésének és kutatásának körülményeiről szóló beszámolóját a Magdolna Udvarban rendezett eseményen. Az általa bemutatott térképek és fennmaradt szövegek utaltak a létezésére, és az is kiderült, hogy az 1739-ben tomboló pestis időszakában épült.
A helytörténész mesélt a kutatásról, arról, hogyan és milyen forrásokból derítette ki, hol van a kápolna. A székesfehérvári püspöki levéltárban megtalált latin nyelvű feljegyzés szolgáltatta a döntő bizonyítékot, és arra is fény derült, hogy merre kell keresni. „Ez már annyi bizonyítékot adott, hogy biztos volt pestis kápolna” – tette hozzá Garbóci László.
Adatok hiányában a XX. század közepéig feledésbe merült az épület. Viszont a helytörténész elmondta, hogy a kápolna már látogatható, és az érdeklődők biztonságban megközelíthetik azt. Hangsúlyozta, hogy a kápolna megőrzésre érdemes, helyi érdekesség, ami nemcsak az itt élők számára, hanem bárki másnak is érdekes lehet.
Az épület Budafokon, a Nagytétényi út 22. szám alatt található, és a Záborszky Kúria – Borvároshoz tartozik. A pince felett lévő felújított kápolnába egy lépcső vezet fel. A kápolna tárlatvezetéssel történő látogatásához előzetes egyeztetésre van szükség.