A III. Péter-Pál Zenei Napok keretében, Péter és Pál napjának előestéjén a budafoki Szent Lipót- templomban a Budafoki Baptista Énekkar felejthetetlen koncertjét élvezhették a nézők.
A koncert előtt a fellépők nevében Tittel Kinga, mint az est moderátora köszöntötte a közönséget, és elmondta, hogy a Budafoki Baptista Gyülekezet számára azért is nagyon kedves a Péter-Pál-napi rendezvénysorozat, mert közösségük 120 évet meghaladó múltjából már több mint 60 éve a Péter-Pál utcában működnek.
Tittel Kinga a budapesti épületek jó ismerőjeként (Kinga író, műfordító, idegenvezető, tematikus városnéző séták szervezője, a Mesélő Budapest című könyv írója és az azonos című rádióműsorok vezetője is egyben), a Péter-Pál kápolnáról azt az érdekes tényt osztotta meg a jelenlévőkkel, hogy az épület története az 1700-as évekre vezethető vissza. Az 1739-es pestisjárvány idején a mostani Budafok területén elhelyezkedő Promontor nevű falu egyik tehetős polgára, Knoll József tett egy fogadalmat: ha megmenekül a járványtól, akkor hálából épít egy kápolnát. Ő sajnos nem élte túl a fertőzést, de ígéretét a családja mégis betartotta, és 1748-ban szentelték fel Péter és Pál apostolok tiszteletére a kápolnát.
Az énekkar az est folyamán Szilágyiné Márkus Elvira karnagy vezetésével 10 énekművet adott elő. A kórust dr. Garai Zsolt orgonaművész kísérte orgonán, szólót énekeltek Kiss Rózsa és Debre-Szilágyi Júlia énekművészek. Utóbbi művésznő az egyik darabot hegedűn is kísérte.
Tittel Kingától azt is megtudhattuk, hogy a kórus ezekkel az evangéliumi énekekkel az istentiszteleteken az igehirdetéseket szokta kísérni.
Az est első felében felhangzó művek között Filep Xavér, a Szent Lipót Plébánia orgonistája is köszöntötte a hallgatóságot és az előadókat. Xavér örömének adott hangot, hogy egy ekkora énekkar lép fel a templomban, mivel ilyen alkalom már nagyon régen volt.
Kiemelte a templom zseniális akusztikáját, amit a közönség is érzékelhetett, hiszen az előadott énekek és a kísérőzene hangzása egyaránt csodálatos volt, és ezt a nézők is minden egyes darab elhangzása után nagy tapssal díjazták is.
Mind kortárs, mind klasszikus szerzők műveit hallhattuk, többek között amerikai, német, olasz, holland és magyar énekek csendültek fel. Tittel Kinga az egyes darabok előtt a zeneművek keletkezéséről vagy szerzőjéről közölt érdekes információkat, ezzel is még színesebbé téve az alkalmat, illetve közelebb hozva a kórusműveket a közönséghez.
A koncert záróakkordja dr. Garai Zsolt saját feldolgozása, az Ároni áldás volt.
A profi előadásnak és a koncert mindvégig fantasztikus hangzásának köszönhetően az est közönsége tartalmas és felejthetetlen zenei élményekkel gazdagodott.
A koncertre a belépés ingyenes volt, megvalósítását önkéntes adományokkal lehetett támogatni.
A III. Péter-Pál Zenei Napok rendezvényén számos kiváló és népszerű művész előadását élvezhette a közönség, köztük Hunyadi Donatella koncertjét is. A vele készített interjúnkat ITT olvashatják.
Tekintsék meg képgalériánkat is!