Az Eötvös Kiadó bemutatja első szépirodalmi kötetét: az antológiában pályájukat az ELTE-ről indító szerzők írásai olvashatók. A szerzők között megtalálható többek között Kiss Róbert Richard, az ELTE oktatója, Prima Primissima díjas turisztikai szakújságíró, író, Lackfi János, korábbi ELTE Sikerek előadó, író, költő, műfordító, szerkesztő valamint Rácz Zsuzsa, író, újságíró, Tóth Krisztina író, költő, műfordító és Karafiáth Orsolya költő is.
Az antológia olyan, többnyire az ötvenes éveiket taposó írók, költők és kutatók novelláit, verseit, tudományos munkáit tartalmazza, akik egyetemi éveiket az Eötvös Loránd Tudományegyetem falai között töltötték. Az egyetem hatása a kötetben azonban csak részben villan fel mint a múlt egy darabkája, sokkal inkább az alkotói tehetség megvalósulásában jut kifejezésre. Életük során legendássá vált szerzőkről van szó, akiket a legendás múlt, jelen és jövő köt össze, s akiknek műveiben – mint a középkori legendákban – felfedezhetjük részint az igaz történetek valóságát, részint pedig a fantázia, az alkotói fikció meseszerű csodáját és gyógyító erejét.
A kötet szerzői: Berg Judit (BTK), Boldizsár Ildikó (BTK ’86), Bosnyák Viktória (BTK ’92), Fábián Janka (BTK), Karafiáth Orsolya (BTK ’99, ’02), Kemény István (BTK ’90), Kiss Judit Ágnes (BTK ’97), Kiss Róbert Richard (BTK ’94, ’97, ’14), Lackfi János (BTK ’96, ’03), Rácz Zsuzsa (BTK), Radványi Péter, Tóth Krisztina (BTK ’92), Vass Virág (BTK) és Vörös István (BTK ’92).
“Tóth Tibor, aki az Eötvös Kiadó igazgatója mondta azt, hogy jó lenne egy olyan könyv, ami összegyűjti azokat, akik az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végeztek és viszonylag ismertebbek. Mindenkinek érdemes elolvasni, akkor is, ha csak egy szerzőt szeret a szerzői gárdából, hiszen az ő története így már érdekes és akkor egy kicsit talán rákap a többiekre is” – mondta dr. Kiss Róbert Richard, a könyv egyik szerzője, az ELTE egyik oktatója, Prima Primissima díjas turisztikai szakújságíró, aki saját élményeiről ír a kötetben.
“Ebben a kötetben az a csodálatos, hogy a szerzőinek külön-külön is szívesen forgatjuk a műveit, most azonban mindegyikükből egyszerre kaphatunk egy kis ízelítőt. Olyan ez, mint egy doboz finom csokibonbon, amelyet akár egyszerre is elfogyaszthatunk szépen sorjában, de ha csak kevés időnk van, akkor szemezgethetünk is belőle. Az élményt tovább fűszerezi, hogy az összes szerző az Eötvös Loránd Tudományegyetem növendéke volt egykor, így büszkén, az egyetem rektoraként szinte atyai büszkeséggel tekintek erre a könyvre és megalkotóira. Bízom benne, hogy a színes, igazán változatos kötet mindenkinek elnyeri tetszését, és folytatása lesz annak a kezdeményezésnek, hogy tehetséges volt ELTE-s növendékek műveit jelentethessük meg” – írja a kötetről Borhy László akadémikus, az ELTE rektora.
Valamennyi kötet árából 300 forint a Magyar Nyelvőr Alapítványé lesz, megvásárlói így az Alapítványt is támogatják. A Magyar Nyelvőr Alapítvány célja, hogy az 1872-es Magyar Nyelvőr szellemiségének megfelelően a magyar nyelv megőrzését, kutatását, ápolását szolgáló rendezvényeket, kiadványokat, törekvéseket segítse határainkon innen és határainkon túl, valamint erkölcsi és anyagi elismerésként évről évre Magyar Nyelvőr Díjjal jutalmazza az arra érdemes személyeket. A díjat eddig kilenc ELTE-tudós kapta meg.
A könyv bevezetőjét itt olvashatja el, és a kötetet itt vásárolhatja meg.