A 88. percben kapott góllal veszített a Budafoki MTE

by bcsenge

A tévéközvetítés miatt új időpontban lejátszott mérkőzés este nyolc órakor kezdődött, de még ekkor is 32-33 fokos volt a levegő. A meccs során kétszer is tartottak ivószünetet a játékosoknak, a nézők pedig a büfékben vásárolták meg a hideg italokat – de ehhez nagyon hosszú sorokat kellett kivárniuk, még a játék alatt is.

A mérkőzés első félidejében a Vasas sokkal többet birtokolta a labdát, míg a szünet után jóval kiegyenlítettebb lett a játék. Néhány perccel a befejezés előtt egy kapu előtti kavarodás eredményeként Pintér Filip 7 méterről talált be a budafoki kapuba, és ezzel döntötte el a 3 pont sorsát.

A több mint ezer, jó részt hazai néző csalódottan vette tudomásul az eredményt, de így se maradt el a játékosok és a szurkolók kerítésen keresztüli pacsizása.

A mostani meccset is hangosan végigszurkolták az Ultras Promontor tagjai, akikhez egyre többen csatlakoznak és vesznek részt a rigmusok, buzdító dalok éneklésében.

A mérkőzés szünetében az Ultrák vezérszurkolójával beszélgettünk.

Nyáron is összejár a szurkolói csapat?

-Igen, egyszer-kétszer voltak közös programjaink, volt egy csapatépítő bortúránk, amit Zsuzsának – akit ma születésnapján külön rigmussal ünnepeltünk – köszönhetünk. Megbeszéltük a terveinket a jövőre nézve, így elmondhatom, hogy nagyon sok jó és pozitív dolog lesz. Ami fontos, hogy egyre jobban bővülünk.

A csapatról mi a véleménye?

-Egyre jobb. Akik elmentek, őket sajnáljuk, nagyszerű játékosok, további sok sikert kívánunk nekik, viszont helyettük sokkal jobb és tehetségesebb futballisták jöttek.

Nagyon jó igazolás volt például Auerbach Martin, aki az első félidőben is védett egy hatalmasat, és jó részt neki köszönhetjük, hogy eddig 0:0 az eredmény.

A mérkőzés után a szokásos sajtótájékoztatón először Gera Zoltán, a vendégcsapat edzője nyilatkozott.

– Nehéz mérkőzés volt, de erre is számítottunk. A Budafok egy jól szervezett csapat, megszervezték a védekezésüket, nehéz volt őket feltörni. Időnként jól játszottunk, voltak lehetőségeink, az első félidőben uraltuk a pályát. A második félidőben volt egy időszak, amikor a Budafok fölénk kerekedett, de aztán a cserékkel tudtunk kicsit frissíteni. A győzelemért játszottunk és ennek meg is lett az eredménye a meccs vége előtt néhány perccel. Azt gondolom, hogy megérdemeltük a győzelmet.

Dajka László, a Budafok edzője szólt ezután.

-Ahogy számítottunk rá, a Vasas többet birtokolta a labdát. Mi úgy terveztük a játékunkat, hogy saját térfelünkön masszívan védekezünk és kontrákkal próbálunk eredményesek lenni. Az első félidő a Vasasé volt, de akkor is volt egy-két lehetőségünk, míg nekik kicsit több. A második félidő kiegyenlítettebb lett, mindkét oldalon akadtak helyzetek. Mind a két csapat el akarta dönteni a mérkőzést, ez egy egygólos mérkőzés volt. Nekünk is volt több helyzetünk, de ma ők szerezték ezt a gólt és ezzel a három pontot. Azt gondolom, a csapat nagyon sokat tett azért, hogy egy pontot itthon tartsunk, talán azt megérdemeltük volna. De itt nincs talán meg, ha veszítettünk, úgyhogy készülünk a következő hétre.

Megkérdeztük a hazaiak edzőjét, hogy a nagy meleg menyire befolyásolta a játékot?

-Nem tudom azt mondani, hogy nem hatott a játékunkra, de az ellenfélnek is hasonlóak voltak a körülmények. Próbálom reálisan nézni ezt az egészet. 8 órától valahogy végigküzdöttük a mérkőzést. Jelen pillanatban és már az előző évad végén is olyan időjárásban játszottunk, ami nagyon megviseli a szervezetet. Természetes, hogy ennyire párás és oxigénhiányos levegőben nem lehet úgy alkotni, mint ahogy szeretné az ember.

Fotók: Huszonketto.hu