A vb-t idézte a Budafok meccsének vége

by gaalt994

14 perc hosszabbítás volt egy fejsérülés miatt, a Budafok végül 1-0-ra kikapott az MTK-tól.

Dávid nem bírt Góliáttal – hazai pályán kikapott a feljutás egyik legnagyobb esélyesétől, a jóval komolyabb nevekből álló MTK-tól kerületünk futballcsapata, a Budafoki MTE. Mátyus János együttese sorozatban másodszor szenvedett vereséget, miután múlt héten 2-1 arányban maradt alul Gyirmóton.

Az MTK elleni találkozó maratoni hosszúságúra nyúlt, a játékvezető által megítélt 14 perces hosszabbítás már-már a világbajnokságon történteket idézte. A bíró viszont jogosan adott hozzá ennyit, a hajrában ugyanis egy szögletnél a két csapat egy-egy védője összefejelt: Poór Patrik végül folytatni tudta, a budafoki Fótyik Dominiket viszont le kellett hozni, amivel emberhátrányba is került a BMTE.

No, de ha már a végén kezdtük a sztorit, akkor hozzátartozik, hogy ekkor már régen vezetett az MTK, amelynek a korábban Budafokon is megfoduló Zuigéber Ákos szerezte meg a vezetést a 43. percben. A Budafok a második félidőben próbált rohamokat vezetni, még emberhátrányban is sokat kockáztatva ment előre a Mátyus-csapat, de eredménytelenül.

A BMTE továbbra is a vonal fölött van a maga 28 pontjával, de a gárda nem nyugodhat meg, hiszen csak egy ponttal van a már osztályozót jelentő 16. helytől. A jövő héten nagyon fontos meccset játszik a csapat, a két ponttal mögötte álló Szentlőrinchez látogat.