Az alpolgármester asszony értetlenül áll a nagy nyilvánosság előtt sorolt vádak előtt, hiszen ő és férje ugyanúgy jártak el, ugyanazokkal a feltételekkel vásárolták meg garázsukat, mint a többi 30 bérlő. A közösségi médiában terjesztett, valótlan állítások miatt jogi lépéseket tesznek.
Dankóné az önkormányzat oldalán közleményt adott ki, de részleteket nem közölt a vádakról, és nem is kívánt további nyilatkozatot adni. Ezért az alpolgármester férjét, Dankó Csabát, telefonon kerestük meg, aki a következőket mondta el.
“Ezt a garázst fele-fele arányban, 10 éves futamidejű hitelre vásároltuk meg a feleségemmel. Ez egy kétállásos garázs a Leányka utca 14-30. szám aljában. Teljesen törvényesen járt el az önkormányzat és jómagunk is, hiszen bérlők voltunk, és a bérlőknek ajánlották fel a garázsokat megvásárlásra. Teljesen mindegy, hogy: Ki kicsoda? Aki az önkormányzattól bérelte a garázsát, az megvehette a bérleményét. Ezt pedig típusonként, egy mindenki számára egységesen meghatározott áron tehettük meg. A bérlők közül senki nem vásárolta meg az adott típusú bérleményét többért, vagy kevesebbért. Mi is, ahogy a többi bérlő is, határidőn belül megtettük a szándéknyilatkozatot; amikor kellett, szerződtünk, fizettük az illetékkel együtt. Semmiféle előnyünk nem származott abból, hogy a feleségem jelenleg regnáló alpolgármester, illetve semmiféle hátránya nem származott másoknak abból, hogy nem az önkormányzatnál dolgoznak. A feltételek, az árak, mind egységesen voltak kialakítva.
A vádakról a feleségemtől értesültem, és megdöbbentő volt az egész. Ő közszereplő, neki sajnos néha többet kell tűrnie, de én nem vagyok közszereplő. Jelenleg társasházak közös képviseletével foglalkozom Nagytéténytől a XII. kerületig. Nagyon vigyázok arra, hogy az ügyfeleim bizalma ne sérüljön, hiszen annak beláthatatlan következményei lehetnek. Az én nevemet ne mocskolják be. De nem hiányoznak a gúnyos megjegyzések sem.
A jogi lépéseket mindenképpen meg fogjuk tenni, hiszen a vádak teljesen alaptalanok” – mondta Dankó Csaba, aki hozzátette, hogy amennyiben a bíróság bármilyen kártérítést megítél, azt jótékony célra fogják felajánlani.
A Leányka utca 14–30. szám alatti társasház Budapest XXII. kerületének legnagyobb társasháza. Az önkormányzatnak itt 66 garázsa volt. A társasház tulajdonosi közössége 2021 februárjában 600 milliós homlokzati felújításról döntött, melyhez 529 milliós hitelt vettek fel. Egy olyan hosszú távú hitelkonstrukciót választottak, aminek feltételei között az is szerepel, hogy fizetőképtelenség esetén a hitelező pénzintézet felléphet bármelyik tulajdonostárssal szemben a tartozás megfizetése iránt. Mivel a ház energetikai fejlesztésének előnyeiből az önkormányzat, mint a garázsok tulajdonosa, szinte egyáltalán nem részesülne, a hitelfelvételből eredő kockázat viszont az önkormányzatra is vonatkozna, az a döntés született, hogy értékesíti a társasházban lévő ingatlanjait.
2021-ben az önkormányzat a tulajdonában álló garázsokat felajánlotta a bérlőknek megvételre: az egy férőhelyes, 20 nm-es garázsokat 5 millió forintért, a két férőhelyes, 20 + 20 nm-es garázsokat pedig 6 millió forintért. Fontos, hogy a dupla garázsok esetében a parkolóhelyek egymás mögött találhatók, nem egymás mellett, azaz nincs külön ki- és beállási lehetőség. Így a garázsok értéke az alapterülettel arányosan nem növekszik.
Fontos az is, hogy az eladási árat független ingatlanforgalmi igazságügyi szakértő által készített értékmeghatározás alapján állapították meg. A szimpla garázsok esetében 18 bérlő megvásárolta azokat, a bérleti szerződés lejárta miatt időközben megürült garázsokat pedig árverés útján értékesítette az önkormányzat – írja a budafokteteny.hu.
2021 novemberében a dupla férőhelyes garázsokat is eladásra kínálták: 9 bérlő elfogadta az ajánlatot, és megvette a garázshelyiséget, hárman pedig a bérleti jogviszony folytatása mellett döntöttek. Budafok-Tétény önkormányzata 2021–22-ben csaknem 30 bérlőnek értékesített garázsokat.
Dankóné Hegedűs Jolán alpolgármester asszony és férje már hosszú ideje béreltek egy dupla férőhelyes garázst. Így mint bérlőnek, nekik is elővásárlási joguk keletkezett. Éltek is az elővásárlás lehetőségével, és elfogadták az ajánlatot. Ennek értelmében 6 millió forintért került a tulajdonukba az ingatlan, tehát ugyanolyan feltételek mentén, mint az összes többi bérlő esetében.