Erzsébet királyné és a magyarok: minden, amit eddig még nem tudott Sissiről, a FSZEK Budafoki Könyvtárban

by nora.farmosi

Az Országos Könyvtári Napok keretében, 2025. október 8-án 17.30-órai kezdettel Káli-Rozmis Barbara író-kutató előadását hallhatják az érdeklődők, Erzsébet királyné az ezredéves ország fővárosában, Budapesten címmel.

A programon való részvétel ingyenes, ám regisztrációt kérnek a fszek2203@fszek.hu e-mail címen!
Az esemény Budafok-Tétény Önkormányzatának támogatásával valósul meg.

Egy kis kedvcsináló az előadáshoz:

Erzsébet először 1857 tavaszán járt Pest-Budán. Nagyon várta, hogy magyar földre lépjen, de itt élte át élete első nagy tragédiáját gyermeke elvesztésével. Mégis, minden tőle telhetőt megtett a kiegyezésért; és legutolsó nyilvános megjelenése is Budapesthez kötődik. Az előadáson a reprezentatív események mellett szó lesz olyan érdekességekről, amelyek betekintést engednek az Osztrák–Magyar Monarchia letűnt világába.
Káli-Rozmis Barbara első könyve 2021-ben jelent meg Erzsébet királyné és a magyarok – Barátság vagy szerelem? címmel, és az olvasói szavazatok alapján elnyerte “Az Év Könyve 2022” díjat a történelmi tényirodalom kategóriában. Második könyve, a Szenvedély a rang fogságában – Sisi baráti-családi körben 2023-ban jelent meg szintén a Helikon Kiadó gondozásában.

A könyvek a helyszínen kedvezményesen megvásárolhatók és/vagy dedikáltathatók.

Időpont: 2025. 10. 08. szerda 17:30
Helyszín: FSZEK Budafok Könyvtár

Olvasta már?