A polgármester évek óta küzd az öbölért, ami nagyobb veszélyben van, mint valaha.
Karsay Ferenc a Promontor TV-nek nyilatkozott, miközben a Baross Gábor Horgászegyesületnél tartott terepszemlét, ahol elmondta: a Hárosi-öböl bejárata szinte teljesen elzárult az alacsony vízállás és a rengeteg hordalék miatt.

Karsay Ferenc az eliszaposodás előzményeiről és okairól is beszélt. Elmondása szerint a probléma már jóval ezelőtt kezdődött.
„Mint utóbb kiderült, a háttérben egy építkezés, az M0-ás hídja, a Deák Ferenc híd van. Amikor ezt építették, oly módon avatkoztak be a Nagy-Duna folyásába, hogy megszűnt a természetes vízcseréje az öbölnek és ily módon lerakódik a hordalék, ez pedig azért jelent gondot, mert kotorni kell” – mondta a polgármester.
Utoljára a kétezres évek elején csináltatott az önkormányzat egy kotrást, de ennek nagyon magas költségei vannak, ezért egy újabb kotrás előtt először az illetékes vízügyhöz fordultak.
„Ez egy kijelölt veszteglőhely, ami azt jelenti, hogy amikor jégzajlás van a Nagy-Dunán, ide menekülhetnek ezek a hajók. A hidat nem mi építettük, a nagy medret nem mi rendeztük, és az lenne az ideális, ha természetes vízcsere valósulna meg vagy időszakosan maga a kotrás” – mondta a polgármester.
Korábban már horgászok beszámoltak arról, hogy ha friss víz nem jut az öbölbe, akkor az tömeges halpusztulást is okozhat. A Háros-sziget ráadásul egy fokozottan védett természeti érték, a Gemenchez hasonló védettséget élvez. Jelenleg szigorúan szabályozzák, hányan mehetnek be, és csak külön engedéllyel lehet megközelíteni. Az öböl pedig rengeteg embernek jelenti a gyerekkorát, sokan töltötték itt a nyarakat, horgásztak, télen korcsolyáztak, igazi rekreációs paradicsom ma is a helyszín, így rengeteg kerületi számára hatalmas jelentőséggel bír.
„Itt minden hétvégén, a nyári időszakban minden nap komoly közösségi élet zajlik, de több horgászegyesület is van ezen a területen” – mondta Karsay Ferenc, aki jelezte, hogy ezt a környezeti értékekben gazdag területet Budafok-Tétény önkormányzata szeretné megóvni, ezért az első lépéseket a képviselő-testület már megtette.
„Van kormányzati felelősség, van fővárosi felelősség és természetesen kerületi is. Mi most azt a döntést hoztuk a képviselő-testülettel, hogy megterveztetjük a kotrást, ami önmagában is egy több tízmilliós nagyságrendű terv. Mi ezt tudjuk hozzátenni és azt, hogy minden erővel azon leszünk, hogy az illetékesek oldják meg azt a problémát, amit okoztak a korábbiakban” – mondta a polgármester.