Komoly a gond a budafoki kosárlabdázóknál, újabb kellemetlen vereség hazai pályán

by szorenyi6104
Ismét kikapott a Budafoki KK a kosárlabda NB I/B Piros csoportjában. A Salgótarján győzött 88-81-re Budafokon. Íme a vereség története.

Nyerhető mérkőzésnek vélték a drukkerek a Salgótarján elleni csatát kosárlabdázóink számára. Volt a meccsnek olyan szakasza, amelynél ez teljesen reális várakozásnak tűnt. De menjünk sorjában.

Bár a kezdés elég gyengére sikeredett, a 4. perc végén 14-7-es előnyt tudhatott magáénak a vendégcsapat, a mieink a második negyed végére átvették a vezetést, és 1 pontos előnnyel várhatták a fordulást. Mondjuk a kosárlabdában az egy pont nem pont, hacsak nem a lefújáskor tudhatjuk magunkénak. De hol volt ekkor még a vége.

A vezetés annak is volt köszönhető, hogy 36 ponton sikerült tartani a vendégeket, ami jó teljesítménynek mondható ezen a szinten.

A második játékrész kiélezett küzdelmet hozott, és váltakozó vezetést. Olyannyira, hogy 5 perccel a vége előtt 72-67-re a Budafoki KK “ment”, de ekkor időkéres az ellenfélnél, amely felrázta őket, és a mieink védekezése pedig szétesett.

21 pontot kaptak 5 perc alatt és ebből logikusan következett a vereség.

Történt az úgy, hogy a negyedik 10 percet végig alacsony szerkezetben játszotta le a csapat, magyarán egy magasabb játékos mellett 4 “kicsi” próbált ellenállni a rohamoknak. Mit ne mondjunk, mint a kés a vajon jöttek át rajtuk a tarjáni fiúk.

Mi történt a magas fiúkkal?

A laikusok számára kissé érthetetlen volt ez a szerkezet, és az eredmény azt is mutatta, hogy nem jött be. Ennek fényében, a statisztikát böngészve, fura, hogy a csapat erőcsatára, Kevin Swanson végig ülte az utolsó negyedet, de ő még jobban járt a maga 24 játékpercével, mert a 210 centis Szántó Leventének és a szintén 2 méter feletti Rozs Máténak egyetlen perc sem jutott. Amerikai légiósunk beteg volt a héten, de a másik két center padoztatásának oka meghökkentő. Különösen a vereség ismeretében.

Irány a Vasas!

Ez van, a Budafoki KK a sikeres bajnoki rajt után 4 veresegét gyűjtött össze és a legközelebbi, Vasas elleni idegenbeli meccsen finoman szólva nem ők az esélyesek. Csodák azonban a sportban léteznek, bízzunk bennük!

Mindenesetre magyarázatként álljanak itt az edző, Károly Máté szavai: “Dolgozunk tovább, bár mi továbbra is heti 2-3 edzéssel próbáljuk felvenni a 8-10-et edző ellenfelekkel szemben a harcot.”