Jégeső, villámlás – Lecsapott a vihar a német-dán meccsre

by lantai.oliver

Elkezdődtek a foci-Eb nyolcaddöntői, amin a mieink sajnos már nem vesznek részt. Az olaszok simán kikaptak Svájctól, míg a németek mérkőzését a Dortmundra lecsapó óriási vihar miatt félbe kellett szakítani.

Szombat délután 6 órakor kezdődött a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság egyenes kieséses szakaszának első mérkőzése, amelyen a svájciak simán legyőzték a címvédő olaszokat (2-0). Spaletti legénysége még annyi ellenállást sem tanúsított a helvétek ellen, mint a magyar válogatott a csoportmérkőzések során.

Este 9 órakor Dortmundban lépett pályára a következő két csapat. A házigazdák már a mérkőzés legelején úgy rohamozták meg a dán kaput, mint akik már a legelején el akarják dönteni a meccset. Schlotterbeck már a 4. percben kapuba juttatta a labdát, de Kimmich szabálytalansága miatt nem adták meg a találatot. A németek tovább rohamoztak.

Aztán megjött a vihar villámlások kíséretében, s a 35. percben a bíró félbeszakította a találkozót. A csapatok bevonultak az öltözőbe.

Az őrült viharban folyamatosan villámlott, s óriási jégdarabok hullottak a pályára.

25 perc szünet után – amikor jelentősen alábbhagyott a vihar – folytatódott a mérkőzés.

A folytatásban mindkét oldalon voltak helyzetek, de gól az első félidőben nem született.

Fordulás után Andersen a jobb alsóba lőtt, de les miatt ez sem volt gól. A dánokat már az ág is húzta, mert két perc múlva Andersen keze találkozott a labdával a dán tizenhatoson belül, s a jogosan megítélt büntetőt Havertz magabiztosan értékesítette (1-0). A 68. percben Musiala növelte kétgólosra a német előnyt, s mivel több érvényes találat már nem született, 2-0 lett a végeredmény. A németek a spanyol-grúz meccs győztesével találkoznak a negyeddöntőben.

Főkép: huszonketto.hu