Lelki wellnessre hívják a kerületieket a Klauzál Házba

by nora.farmosi

Nagy Erzsébet, mentálhigiénés tanácsadó, coach előadásán a boldogság eléréséhez kaphatunk tippeket.

Lelki wellness – avagy boldogságra hangolható.

 Az emberi agy természete, hogy ha nem foglaljuk le, akkor azonnal elkalandozik, és vagy a jövőben vagy a múltban jár. Ráadásul hajlamos a negatív gondolkodásra.

Dr. Rick Hansen amerikai neuropszichológus találó mondása szerint:

„Az agyunk olyan a kellemes élményeknek, mint a teflon, a kellemetlen élményeknek pedig, mint a tépőzár!”

A kellemes élményeinken átsiklunk, de a fájdalmas, kellemetlen dolgok nagyon megragadnak bennünk és hajlamosak vagyunk bennük ragadni.

Mit tehetünk azért, hogy a jelenben legyünk, hiszen boldogságot csak a jelenben élhetünk át?

Mit tegyünk, ha a múltban ragadtunk, azon rágódunk vagy éppen a jövőre gondolva időnként szorongunk?

Hogyan élhetjük meg az élet apró örömeit és lehetünk boldogok?

Valójában mitől függ a boldogságunk?

Egy interaktív este keretében kaphatunk válaszokat ezekre a kérdésekre.

Érzelemstabilizáló,  szorongást csökkentő gyakorlatokat, légzéstechnikákat tanulhatunk meg, Megtudhatjuk, hogyan dolgozhatjuk fel párkapcsolati, munkahelyi, betegségből, balesetből, halálesetből adódó veszteségeinket. Megismerkedhetünk néhány mindfullnessgyakorlattal, melyen keresztül lehetővé válik számunkra a jelen pillanat örömeinek jobb megélése. Az estét egy boldogság meditációval zárjuk.

Ha szeretne tudatosabban működni és minél több örömöt megélni a mindennapjaiban, akkor jöjjön el és hallgassa meg, hogyan tarthatjuk fenn mentális egészségünket és hogyan alakíthatunk ki szeretetteljesebb kapcsolatot önmagunkkal.

Előadó: Nagy Erzsébet, mentálhigiénés tanácsadó, coach

Jegy: 2 000 Ft, kerületi lakcímkártyával 1 500 Ft, 60+ Szenior kártyával 1 000 Ft

Kezdés időpontja: 2025.02.20., 18:00

Helyszín: Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központ | Klauzál Ház

Olvasta már?