Június 6-án ismét megtelik élettel Budafok Bornegyede: a népszerű Pincejárat programsorozat a Kerület Napjával együtt várja az érdeklődőket számos helyszínen, bor- és pezsgőkóstolókkal, koncertekkel, gasztronómiai élményekkel és családbarát programokkal.
A rendezvény központi helyszíne a Budafoki Piactér lesz, ahol egész nap borkínálat, helyi gasztronómiai különlegességek és ingyenes szórakoztató programok várják a látogatókat. A színpadon 16 órától a Pincejárat Tehetségkutató döntős zenekarai lépnek fel, este 20:30-tól az Intim Torna Illegál, majd 22 órától a Pannonia Allstars Orchestra (PASO Special) gondoskodik a hangulatról.
A piactéren több helyi borászat és gasztronómiai szereplő is bemutatkozik, köztük a Katona Borház, a Soós István Borászati Technikum, a Szeleshát Pincészet és a Haggenmacher Sörcsarnok. A családokat ingyenes kézműves foglalkozások, fajátékok és szabadtéri programok várják.
A bor- és pezsgőkedvelők számára több különleges pincelátogatás is elérhető. A Törley Látogatóközpont vezetett múzeumi- és pincesétával, valamint pezsgőkóstolóval készül, míg a Sauska Pincészet a hagyományos pezsgőkészítés titkaiba enged betekintést. A Záborszky Pince-Borváros szintén vezetett túrával és borkóstolóval várja a vendégeket, este pedig a Promontorium Borlovagrend tart előadást a borkultúra iránt érdeklődőknek.
Különleges helyszínként csatlakozik a programhoz a Memento Park is, ahol a „Határeset 2.0” című esemény keretében magyar határ menti borokat mutatnak be tárlatvezetéssel egybekötött kóstolón.
A gasztronómiai kínálatot prémium borkóstolók egészítik ki. Az Ipartestületi Székház borpincéjében Sauvignon Blanc és Rajnai Rizling párbajra várják a vendégeket gourmet vacsorával, míg a Magdolna Udvar Közösségi Pincéjében budafoki borokat, helytörténeti érdekességeket és natúr borokat ismerhetnek meg az érdeklődők.
A családok számára számos kulturális és történelmi program is elérhető lesz. A Barlanglakás Emlékkiállítás ingyenes tárlatvezetésekkel, gyerekelőadással és tematikus sétával készül, a Komáromi úti óvóhely vezetett kiállításokon mutatja be Budapest ostromának és a hidegháborúnak az emlékeit. A Campona Victrix Régészeti Kiállítóhely római kori foglalkozásokkal, tárlatvezetésekkel és helytörténeti sétával várja a látogatókat.
A helyszínek közötti közlekedést 14:30 és 20:30 között ingyenes kisbuszok segítik, amelyek óránként indulnak a Városháza térről.
A legtöbb program ingyenesen látogatható, egyes borkóstolók és vezetett túrák azonban előzetes regisztrációhoz és részvételi díjhoz kötöttek. A szervezők felhívják a figyelmet arra, hogy a programváltoztatás jogát fenntartják.
Programok
Budafoki Piactér (1221 Budapest, Játék utca 2-12.)
16:00 – Pincejárat Tehetségkutató döntős zenekarai
20:30 – Intim Torna Illegál
22:00 – Pannonia Allstars Orchestra (PASO Special)
A helyszínen borok, fröccsök, helyi sörök és gasztronómiai kínálat várja a látogatókat.
Pinceséták bor- és pezsgőkóstolóval
Törley Látogatóközpont (1221 Budapest, Anna utca 7.)
13:00 – Vezetett múzeumi- és pinceséta, 3 tételes pezsgőkóstolóval.
Részvételi díj: 6900 Ft/fő.
Sauska Pincészet (1222 Budapest, Nagytétényi út 36-42.)
15:00 – Pincetúra és 3 pohár méthode traditionnelle pezsgő kóstolója.
Részvételi díj: 9500 Ft/fő.
Záborszky Pince-Borváros (1222 Budapest, Nagytétényi út 24-26.)
15:00 – Vezetett pinceséta (kb. 70 perc).
1 pohár borral: 3500 Ft/fő, 2 pohár borral: 4000 Ft/fő.
Promontorium Borlovagrendi Pince
18:00–19:00 – Előadás Csukás Árpáddal, a borlovagrend tagjával. A résztvevőket egy pohár borral kínálják. A program ingyenes.
Memento Park (1223 Budapest, Balatoni út – Szabadkai utca sarok)
18:00 – „Határeset 2.0 – Borok a magyar határ mentéről innen és onnan” című program tárlatvezetéssel és 6–8 tételes borkóstolóval.
Részvételi díj: 9500 Ft/fő.
Bor- és gasztroprogramok
Ipartestületi Székház – Borpince (1221 Budapest, Mária Terézia utca 60.)
19:00 – Sauvignon Blanc – Rajnai Rizling párbaj gourmet vacsorával.
Részvételi díj: 24 000 Ft/fő.
Közösségi Pince, Magdolna Udvar (1221 Budapest, Kossuth Lajos utca 24.)
15:00 – Borkóstoló és helytörténeti érdekességek Bitai Gergely sommelier vezetésével.
6 tételes kóstoló, borkorcsolyával.
Részvételi díj: 8000 Ft/fő.
18:00 – Natúr borest a Diófási BioBirtokkal.
Részvételi díj: 8000 Ft/fő.
Vacsora a kóstoló után: 3500 Ft/fő.
Családi és kulturális programok
Barlanglakás Emlékkiállítás (1222 Budapest, Veréb utca 4.)
14:00–18:00 – Tárlatvezetések minden egész órában.
16:00 – Bölöni Réka gyermekelőadása.
17:00 – Budafoki időutazás – tematikus séta.
Komáromi úti óvóhely (1222 Budapest, Komáromi út 21.)
16:00–19:00 – Vezetett kiállítás és előadások Budapest ostromáról, a polgári védelemről és a hidegháborúról.
Campona Victrix Régészeti Kiállítóhely (1225 Budapest, Szent Flórián tér)
10:00–17:00 – Ludi gyereksarok római kori foglalkozásokkal.
10:00–18:00 – „Légy ott a kertben” családi játék a régészeti parkban.
13:00 – Tárlatvezetés Dr. Nagyernyei-Szabó Ádám Sándor régész vezetésével.
15:00 – Nagytétényi helytörténeti séta.
Közlekedés
A programhelyszínek között 14:30 és 20:30 között ingyenes kisbuszok közlekednek, óránként indulva a Városháza elől (1221 Budapest, Városház tér 11.).
