Ez most nagyon fájt a budafoki kosárlabdázóknak

by szorenyi6104
24 pontos vereséget szenvedett a Budafoki KK az NB I/B Piros csoportjában a MAFC csapatától. A házigazdák 94-70-re győztek.

Pedig minden álomszerűen indult, 9-0, majd 15-8, sőt, 17-10 is volt ide. Azonban már ekkor érződött, hogy az ellenfél fizikai fölényben van. Nem feltétlenül kilóra vagy centiben, sokkal inkább sebességben és dinamikában. Pedig a mérkőzés előtt a budafoki srácok erősen bizakodtak egy meglepetésben.

A Budafoki KK próbált cserélni, de ezután a MAFC egy 19-2-es rohanással elintézte a mérkőzést. Kiépítettek egy masszív 10 pontos előnyt. A szünetben pedig már 17 pontos előny volt oda.

A második félidőre a Budafoki KK egy szokatlanul alacsony szerkezettel futott ki a pályára, ennek sem lett jó vége. Az egyetlen magas játékosunkat a hatalmas MAFC-os belső emberek eredményesen tartóztatták fel, a kicsik pedig nem bírták el a hazaiak rohamait. 30-cal is vezettek már a hazaiak.

budafoki
MKOSZ-fotó a MAFC – Budafoki KK mérkőzésről

Újabb szerkezeti váltás, amely ugyan hozott egy kis fellángolást, 71-54 volt csak a hátrány, hogy aztán megint 20 pont fölé kússzon a különbség.

A vége 24 közte, ami már nem kellemes látvány, az egyértelmű fölény jele.

Nem véletlenül mondta Károly Máté edző a “dél-budai rangadó” után, hogy az “ellenfelünk abszolút esélyesként kosárlabdázott, és végig kontrollálta a mérkőzést.” Ami a közeljövőt illeti úgy fogalmazott: “Mi már a következő mérkőzésre fókuszálunk, a héten összeszedjük magunkat, és a jövő hét végén nyerni fogunk. A MAFC-nak sok sikert kívánok, és azt, hogy nyerjék meg a bajnokságot!”