Beleőszültünk a budafoki feljutásba, micsoda meccs, elképesztő izgalmak

by szorenyi6104

Ami a legfontosabb, hogy újra van másodosztályú kosárlabdacsapata a Budafoknak. A Budafoki KK ugyanis hatalmas csatában 88-76-ra kikapott a Veszprémtől. Megmagyarázzuk.

Aggódtunk a múlt heti veszprémi mérkőzés után, hiszen csak 18 ponttal nyert az akkor remekül játszó Budafok a Balaton közelében. Pedig már 30-cal is vezettek, így 5 napja bebiztosíthatták volna a feljutást. A versenykiírás szerint ugyanis kuparendszerben játszottak az NB I/B Piros csoportjának utolsó előttiével szemben.

Kedden az volt a feladat, hogy ne kapjanak ki 18 pontnál többel.

Hazai duplával indult a mérkőzés, így már 20 volt az előny, hogy utána 2-9 legyen. Már ekkor felsejlett, nagyon nehéz meccsnek nézünk elébe.

18-18-nál ugyan egyenlő volt de, de a második negyed maga volt a rémálom. 23-43-nál már a Veszprém volt a továbbjutó.

Bár pár pontot sikerült faragni a hátrányból a második játékrészben, sőt, mínusz 7 pontra is zárkóztak a hazaiak, de ekkor megint minden megbillent, és a vendégek 25(!) pontos előnyre tettek szert. Bevalljuk, temettük a csapatot, amely hol enerváltan, hol görcsösen játszott.

Ekkor, mint akit a szerb istenek küldtek, megérkezett a meccsbe

Piukovics Bálint és az ő 7 darab hárompontosa.

A negyedik negyed közepén már csak 10 pont volt a hátrány, hogy a hajrára újból csak egy triplára legyenek az ígéret földjétől a vendégek. Ekkor légiósunk tett rendet a palánkok alatt, ha ma nem is volt olyan ponterős (15 pont), de a végén a levegő ura volt Kevin, kiharcolt 10 faultot és leszedett 10 lepattanót, így tripla duplát ért el.

Kevin Swanson

A végén jöhetett a csapatfotózás, de az arcokon a feszültség még bőven látszott, az önfeledt ünneplésre szerintünk még hosszú órákat kell várni. Hosszú szezonon vannak túl, de megvan az eleinte még titkos cél, ismét osztályt ugrott a Budafoki KK.

A kérdés már csak az, hogy a Piros csoportban, amely igazi profi mezőnynek számít, miképpen tud helytállni ez a jelenleg még amatőr gárda.