Bronzérmet nyert rallycrossban Budafok-Tétény fiatal pilótája

by gaalt994

Az Opel Astraval versenyző fiatal pilóta 3. lett kategóriájában a Rallycross 2020-as szezonjában.

Újabb budafok-tétényi sportsiker: a futballisták NB I-es menetelése és Molnár Janka atléta egyéni díjazása után kerületünk bejelentkezett a technikai sportok térképére is, az autóversenyző Laczkó Lehel révén. A fiatal pilóta az immár másfél évtizede sikeresen működő családi istálló, a Diamond Racing Team színeiben ért el országos 3. helyezést a Rallycross Super1600 kategóriájában.

A 11 főt számláló mezőnyben az Opel Astraval versenyző Laczkó Lehel 86 pontot gyűjtött, jelentős, 20 pontos előnyt szerezve a 4. helyen végző Gergely Róbert előtt. Az öt versenyhétvégéből álló sorozatot egyébként a Suzuki Swifttel rajthoz álló Körmöczi Balázs nyerte.

Laczkó Lehel a 2021-es versenyidényt májusban kezdi meg, amikor az autóversenyző körökben jó nevű Kakucs Ringen száll majd harcba a győzelemért.

(Kiemelt kép: Diamond Racing Team)