Huszonhat napirendi pontot tárgyalt a képviselő-testület március 27-i ülésén. Elfogadták egyebek mellett az önkormányzat következő ötéves Gazdasági Programját, amelyet – széles körű egyeztetés mentén – külső, független szakértő készített – írta a budafokteteny.hu.
Az ülést követően Karsay Ferenc úgy fogalmazott, hogy “azok az ügyek, amelyek igazán fontosak a kerületiek számára, a testületen belül egyre több képviselő részéről találnak támogatásra“.
Egyhangú döntést hoztak az önkormányzat közép- és hosszútávú vagyongazdálkodása, a település-fejlesztéssel és rendezéssel összefüggő partnerségi egyeztetés kapcsán. Konszenzus kísérte az egyházi köznevelési intézmény támogatása mellett a Diósd városával való rendészeti együttműködést és a közbeszerzési szabályzat módosítását is. Elfogadták az ország leghatékonyabban működő rendszerű demokráciaprojektjéről, a 350 millió forint elkölthető forrású Közösségre Kapcsolva – Részvételi Költségvetésről szóló rendeletet. Egyik legnagyobb erényeként hangsúlyozva, hogy a beérkező igények szerint folyamatosan és dinamikusan alakítható. Egyetlen tartózkodás mellett fogadták el a telekingatlan-gazdálkodási koncepció felülvizsgálatára vonatkozó javaslatot.
Szintén elfogadták a közpénzek szabályozásával összefüggő egyes törvények, valamint a számviteli törvény módosításáról szóló törvénytervezettel kapcsolatos állásfoglalást arról, hogy a szabályozás ne hordozzon értékvesztési kockázatot, és ne eredményezzen olyan költségnövekedést az önkormányzatok és a helyi közösségek számára, amellyel azok nem számolhattak költségvetésük tervezése és elfogadása során, továbbá ne növelje az önkormányzatok, az önkormányzati költségvetési szervek, valamint az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok bürokratikus adminisztrációs terheit. Felhatalmazták a polgármestert, hogy a képviselő-testület állásfoglalását juttassa el a nemzetgazdasági miniszterhez. Tiltakozást is megfogalmaztak a törvénytervezetben foglaltakkal szemben.
Napirenden volt a kerületi közétkeztetéssel kapcsolatos térítési díjak kérdése, amelynek tárgyalása során hangzott el, hogy a következő héten egyeztetést tartanak az étkeztető céggel egy választható menüsoros pilot projekt indításáról.
Köszöntötték – az elhangzás sorrendjében – Varga Miklós énekest, előadóművészt, aki Magyarország Érdemes Művésze díjban részesült. Beszteri Andrást, a Budafok-Tétény Polgárőrség és Önkéntes Tűzoltó Egyesület polgárőrét, akit az Országos Polgárőr Szövetség elnöksége példamutató polgárőr tevékenységéért, eredményes, áldozatkész munkája elismeréseként az “Év Polgárőre” kitüntetésben részesítette. Horváth Tamást, aki a Budafóka úszóedzőjeként Papp László-díjban részesült az úszás sportágban vezetőedzőként elért jelentős magyar és nemzetközi sikereiért, pályafutása elismeréseként. Wahl Zoltán atlétát a nankingi atlétikai világbajnokságon elért kimagasló teljesítményéért. A Gádor Általános Iskola színjátszó csoportját, amely 2. helyezést ért el a Budapesti Operettszínház által meghirdetett “Tiétek a színpad” versenyen. Vezetőjük: Szabados Mónika.
Március hónap művésze: Czene-Bánhidi Petra táncművész.
A további részletek elérhetők az önkormányzat online képviselői rendszerében:
Fotók: Horváth Tamás