Emberhátránnyal is tarolt a Budafok!

by bcsenge

A Merkantil Bank Liga 24. fordulójában kétgólos hátrányból felállva, 10 emberrel győztük le az éllovas Nyíregyházát – osztotta meg a hírt a budafok1912.hu.

Eseménydús első félidőt produkáltak a csapatok, még az első percekben tizenegyeshez jutottunk, de Kovács Dávid nem tudott túljárni Dala eszén. Nem sokkal később Baki révén megszerezte a vezetést a Nyíregyháza, majd tizenegyest is rúghattak, de Nagy Dominik büntetőjét bravúrral fogta Gundel-Takács Bence. Az ezt követő szögletből újabb gólt kaptunk (Gresó volt eredményes), amelyre Kovács Dávid válaszolt szinte azonnal egy bal felső sarokba küldött labdával.

A gólnak nem örülhettünk sokáig, miután Nagy Gergő megkapta a második sárga lapját, de a félidő végére maradt a csattanó: Kalmár bal oldali beadását Zsóri ollózva küldte a kapu jobb oldalába.

A fordulás után is bátran futballoztak játékosaink, kilenc mezőnyjátékossal is szép támadásokat vezettünk, míg a másik oldalon Gundel-Takács több ízben is bravúrt mutatott be. A ráadásban már sokan elkönyvelték volna az így bravúrosnak mondható döntetlent, amikor Oláh Bálint mellel levett egy röviden kivágott labdát, s ballal 20 méterről a kapu bal oldalába ágyúzott.

A vége 3–2 lett, drámai körülmények között győztük le az éllovast, s kulcsfontosságú pontokat szereztünk. Folytatás egy hét múlva a Tiszakécske otthonában.