Idegenben voltak otthon a budafoki kosárlabdázók

by szorenyi6104

Megvan a második, ami a kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának rájátszását illeti. Idegenben is nyert a Pénzügyőr ellen a Budafoki KK.

Esélyeshez méltóan kezdtek a mieink. Az első negyed különösen imponáló volt, 21-10 ide, majd a show folytatódott a másodikban is. Azt is 11-gyel nyerték a srácok, így a szünetben már 22 ponttal “mentek”.

A második félidőben is voltak remek 5 percek, hogy jöjjenek hullámvölgyek is, de a vége felé, amikor a Pénzügyőr 14 pontra közelített a csapat irányítója, Tursics Krisztián kikancsintott a tudósítóra, hogy nyugi, megvan a meccs, csak most egy kicsit lazítottunk.

A vége 82-65 lett a Budafok javára.

Tursics Krisztián

Ezt tükrözte Károly Máté edző mérkőzés utáni értékelése is:  “Volt egy olyan ideje a mérkőzésnek, amikor nagyon jól játszottunk, úgy ahogy azt szeretném látni. De ezt csak első negyedben sikerült megvalósítani. Jövőhét csütörtökön pedig szeretnénk befejezni a párharcot hazai pályán”.

Ha nyer a Budafok, akkor jöhet az elődöntő, ott várhatóan a megerősödött Tiszaújváros lesz az ellenfél.