Jó játékkal, megérdemelten győzött a Budafok Pakson

by nora.farmosi

Az NB I-es Paks elleni felkészülési mérkőzésen 3-1-re nyert a Budafok.

Negyedik nyári elkészülési mérkőzését Pakson játszotta a Budafok, ahová néhány lelkes szurkoló is elkísérte a csapatot. Új igazolások közül Lorentz és Merényi kapott bizalmat Erős Gábor vezetőedzőtől. A hazaiak igencsak foghíjasak voltak, hiszen a többi között hiányzott Szélpál, Lenzsér, Szabó János, Windecker. Pályára lépett viszont az örökifjú Böde, a legutóbbi idényben Budafokon remeklő Beke viszont nem kapott helyet a kezdőben.

Paks: Simon – Vas, Temesvári, Kinyik – Hegedűs – Mezei, Szabó, Debreceni, Kovács Krisztián – Böde, Hahn.

Budafok: Gundel-Takács – Bíró, Horgosi, Lorentz, Kalmár – Csonka, Németh, Oláh – Horváth, Kovács Dávid, Merényi.

A Budafok kezdte lendületesebben a találkozót, igaz az első nagy lehetőség Hahn nevéhez fűződik, aki ollózva lőtt a jobb kapufa mellé.  Ezután Horváth Olivér nagy helyzetben nem találta el a labdát, a 7. percben azonban megszerezték a vezetést: egy előre ívelés után Kovács Dávid iramodott meg, s a kapust is kicselezve gurítottt a hálóba (0–1).

Horváth bosszankodott ismét, miután egy kiugratást követően durrantott mellé. A 11. percben Böde indította Kovács Krisztiánt, aki kilőtte a jobb hosszú sarkot (1–1).

Kiegyenlített mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés, a nagy melegben az iram is valamelyest kisebb lett, s a kapuk sem forogtak veszélyben.

Szünet után Bognár György vezetőedző Böde helyére becserélte Bekét. Az első lehetőség Merényi előtt adódott, de Simon kapujából kifutva menteni tudott. Nálunk bejött az új szerzemények közül Szerető, Pintér, Orosz és Elek is, valamint Erős Gábor becserélte Horváth András kapust, Nándorit, Vasvárit, Sóst, Feketét, valamint Fiathot, s a Paks is többet változtatott. A mérkőzés küzdelmes volt, Kovács elől mentettek a paksiak, majd Skribek lőtt mellé. A 78.percben nagyon szép támadást vezettek, Szerető beadásából Vasvári gurított közelről a kapuba, majd nem sokkal később Pintér emelt látványosan a hálóba (1–3).

A jobban futballozó és többet akaró budafokiak megérdemelten nyertek.

Erős Gábor: Örülök a győzelemnek, természetesen nem értékeljük túl az eredményt, hiszen csak edzőmeccset játszottunk, s a Paks eléggé tartalékosan állt fel, a játék mindenképpen biztató volt – írta a budafok1912.hu.