Budafok-Tétény visszakapja a bírságpénzt és a perköltséget is.
Röviden összefoglalva: az önkormányzat szabályosan kiírt közbeszerzéseket 39 utca aszfaltozására, részletekben. Ezt egy újságcikk alapján megtámadta a Transparency International. A Közbeszerzési Döntőbizottság ez alapján kiszabott hárommillió forint büntetést. A lényegi kérdés az volt, önálló-e egy utca felújítása vagy csak egyben kap értelmet az összes. Vagyis a részekre bontás tilalma értelmezhető-e.
A bíróság álláspontja az volt, ha egy utcát felújítanak, az önállóan is értelmezhető, mert az utca fel lesz újítva, és az itt lakók használják. Tehát szabályos volt mindegyik kiírás.
Ez alapján megsemmisítette a KD döntését, és új eljárásra utasította a szervet.
Ilyenkor a bíróság állásfoglalása köti a közigazgatási szervet. Vagyis az új eljárásra utasítás lényegében azt jelenti, hogy az alapján kell dönteni, amit a bíróság kimondott. Igazából egyszerűbb lenne ilyenkor megváltoztatni a döntést, de a bíróság időt akar spórolni, s egyszerűen egy iránymutatással visszadobja az ügyet.
Most is ez történt. Azonban az új eljárásban megint büntetett a KD, csak kétmillióra. Ami érthetetlen, hiszen a bíróság mutatta az irányt, miszerint önállóan értelmezhető egy vagy több utca felújítása, helyesen gondolta az önkormányzat.
Az előzmények ismeretében már a szerkesztőség jogi végzettségű tagjai is látták, hogy ebből bukta lesz, és elmeszelik a második határozatot is. Így is történt, és ezúttal a bíróság már maga mondta ki, hogy jogsértő volt a büntetés kiszabása. A Fővárosi Törvényszék indoklása szerint ugyanis az alperes, azaz a Transparency International figyelmen kívül hagyta azt a tényt, hogy a vizsgált közbeszerzések együttes becsült értéke nem haladja meg a 300 millió forintos határt.