Kétszer állt fel hátrányból, egy pontot kap érte a Budafok

by gaalt994

Közönségszórakoztató mérkőzésen ikszelt a BMTE az MTK-val.

Szűk egy éve kéz a kézben jutott fel a labdarúgó NB I-be a Budafok és az MTK, jelenleg viszont egészen más célokért küzd a két csapat. A BMTE a Diósgyőr meglepő Fradi-verésének köszönhetően az utolsó, míg a kék-fehérek a harmadik helyről várták az összecsapást.

A hazaiak „Nincs más hátra, mint előre!” alapon, míg az MTK az emiatt megnyíló területek és lehetőségek birtokában lépett fel támadólag, ami kifejezetten szórakoztató mérkőzést hozott. Ennek hamar eredménye is lett, a vendégek rögtön az első támadásból megszerezték a vezetést; a holland Ajaxtól igazolt Schön Szabolcs távoli bombája esélyt sem adott Pósernek. 0-1!

A gyors gólra azonban gyors válasz jött, a 6. percben Kovács birkózott egyet az MTK védőivel, aminek eredményeként Zsóri elé került a labda, aki ugyan kapufát lőtt, a kipattanónál viszont Skribek Alen már nem hibázott. 1-1!

Egyik csapat sem vett vissza a pillanatnyi döntetlen hatására, a helyzetekkel viszont az MTK élt jobban. A 27. percben Miovski lövése felpattant a kijövő Póseren, a hűvös hegyi szél viszont hallatlan udvariatlansággal nem a hazai csapatnak kedvezett, és Varga Roland elé fújta a labdát. A Fradiból igazolt támadónak nem sikerült az a bravúr, ami tegnap a Kisvárda-Mezőkövesd meccsen Nesterovnak, ő ugyanis 1 méterről eltalálta a kaput. 1-2!

Ha már szóba jött ez a szédületes derbi tegnapról, ha valaki esetleg nézte, és azok után ma még lett volna kedve leülni a Budafok-meccs elé is, az maradéktalanul kárpótolva lett; Csizmadia Csaba és Michael Boris egyaránt nyílt sisakos felfogása ugyanis eseménydús mérkőzést eredményezett. Egyik csapat sem fukarkodott a lőszerrel, több gól viszont nem született az első félidőben, így vendég vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A pihenés a budafokiaknak tett jobbat, a fiúk nagyon élesen futottak ki a folytatásra. Ez elsőre csak a frissen becserélt Zeke Márió gyorsan begyűjtött sárga lapjában, később viszont már egy gólban is testet öltött. Az 52. percben Kovács szabadrúgása a kapufáról lepattanva végiggurult a gólvonalon, hogy ott a másik kapufát is lekoccolva visszaoldaloghasson középre, ahol az új szerzemény, Csonka András érkezett. 2-2!

A lendületbe jövő Budafok egyre több munkát adott Mijatovicnak, a bosnyák kapusnak előbb Zsóri elől kellett kivetődve felszedni Csonka remek passzát, majd Szabó lapos lövésére ért le. Egyértelműen új erőre kapott a BMTE a félidőben, ami láthatóan megfogta az MTK-t.

A továbbiakban viszont alábbhagyott a lendület, a két csapat kisebb gólhelyzetei alkalmával több veszélyt jelentett a madarakra, mint a kapura, így a meccs elindulni látszott a döntetlen felé vezető úton. Arról, hogy ennél magasztosabb céljai ne nagyon lehessenek a Budafoknak, szerb védőnk, Nikolic gondoskodott, aki hibájával könnyen lehet, hogy kijátszotta magát a csapatból.

A szurkolók által korábban is bírált, néha valóban hirtelen gondolkodású bekk előbb elesett a labdában, majd az arra rástartoló ellenfelet a gatyájánál foga rántotta le. A játékvezető – jogosan – szabadrúgást és piros lapot ítélt, a 84. percben így emberhátrányba került a BMTE.

Csizmadia kissé hátrébb is vezényelte a csapatot, utolsó hely ide vagy oda, emberhátrányban az iksz is elégséges eredmény az eddig jó szezont futó MTK ellen. A kék-fehérek jobbára beívelésekkel veszélyeztettek, igazi gólhelyzetet azonban sem ők, sem a hazaiak nem tudtak már kialakítani a hajrában. Az igazságos döntetlennel mindkét együttes megőrizte a tabellán elfoglalt helyezését, aminek minden bizonnyal Michael Borisék örülnek jobban.