A földmozgást Magyarországon is érezni lehetett. A felszín maradandó elmozdulása a törésvonal két oldalán megközelíti a fél métert is.
A Richter-skála szerinti 6,4-es erősségű földrengés epicentruma a horvát fővárostól, Zágrábtól nagyjából 50 kilométerre délkeletre volt, ám Budafoktól kezdve Dunakesziig Magyarország számos pontján is érezte az ottani lakosság. Néhány nappal a hét halálos áldozatot követelő katasztrófa után a HVG szúrt ki egy bejegyzést a Geo Sentinel oldalán, melyben arról írnak, hogy a földmozgás volumenében a helyi földrajzi adottságokhoz mérten a lehető legnagyobbhoz közelít, valamint maradandó felszínváltozást is okozott Horvátországban.
Utóbbi megállapítást műholdfelvételekre alapozzák. Az európai Copernicus földmegfigyelési program Sentinel-1 radarműholdpárosának észlelései ugyanis a kutatók szerint lehetővé teszik a felszínmozgások követését is. Az interferométeres módszer lényege, hogy „a rengés előtt és után ugyanazon terület fölött végzett radarmérések fázisinformációjából előállítható az elmozdulás rendkívül részletes és pontos térképe”.
A Geo Sentinel azt írja, a Sentinel-1 A műhold a földrengést követő napon, december 30-án repült el a terület felett, az összehasonlítást pedig a 12 nappal korábban, a december 18-án végzett észlelések alapján készítették. Mivel a műhold hamarosan ellenkező irányba mozogva is elhalad a terület felett, a kutatók további, a jelenleginél is pontosabb információkat ígérnek.