Márton Richárd elégedett a hatodik hellyel

by nora.farmosi

Márton Richárd a hatodik helyen végzett 200 méter pillangón a dohai úszó-világbajnokságon.

Az egykori babaúszó Budafóka még Karsay Ferenc polgármesternél kezdte az úszást, majd 2015-ben már a Budafóka SE úszójaként szerzett először érmet felnőtt országos bajnokságon, amikor harmadik lett 400 méteres gyorsúszásban. A 24 esztendős versenyző úgy került be a fináléba, hogy a középfutamban 1:56.04 perccel a kilencedik időt úszta, végül azonban a lengyel Krzysztof Chmielewskit kizárták, így nyolcadikként továbbjutott.

Márton Ricsi másképp állt neki a kettő pillének, mint a középdöntőben, edzői lebeszélték arról, hogy megint az élre rontson az első százon. Ebből lett egy, a középdöntősnél jobb idő.

“Tudom, ezen még dolgozni kell. Nyilván az olimpiára kell igazán összeállnia, amikor sokkal frissebb leszek, de legalább most is tanultam. Nyilván örültem volna egy éremnek, viszont az elődöntő összes mizériája után nem tudok nem elégedett lenni a hatodik hellyel” – mondta a versenyszám után az úszó.