NB I./B: a DEAC nyerte a meccset a Budafok ellen

by nora.farmosi

Több volt ebben a meccsben, ám a második negyed nem kedvezett a Budafoknak, ami így zsinórban nyolcadik vereségét szenvedte el.

A budafokbasket.hu beszámolója szerint az első, a harmadik és a negyedik negyed összesítése alapján 60-58-as eredményt produkáltunk volna, de sajnos a második tízperc 16-33-as különbsége nem a javunkra döntötte el a mérkőzést. Az első negyed nagy részét mi irányítottuk, a 8. percben 23-16-ra vezettünk. A DEAC U23 ekkor egy nyolc pontos szériával átvette a vezetést. Ugyan a második negyedre egyenlő állással fordultunk, de ennek a szakasznak az első négy percében ismét a vendégek domináltak, és egy 2-14-es sorozattal már tíz pontnál nagyobb előnyre tettek szert (28-40). Ez a különbség – attól függetlenül, hogy a DEAC vezetett már 24 ponttal is – alapvetően a mérkőzés végéig megmaradt a csapatok között, így hiába próbáltunk egyenletesen teljesíteni, a 6-10 perces dekoncentráltságunk meghatározta a végeredmény sorsát.

Hiába értékesítettük jobban a kétpontosokat, büntetőket ellenfelünknél, hiába volt jobb az összesített mezőnyszázalékunk, hiába produkált megint extrát csapatkapitányunk, Varga Dani (28 pont, 75% mezőnymutató, 9 lepattanó, 38-as VAL), a 14 kapott hárompontost nem tudtuk ellensúlyozni, és a lepattanó, valamint az eladott labdák aránya sem nekünk kedvezett. Ellenfelünk jól játszott, megérdemelten győzött, húzóemberük pedig az a Várszegi Ádám volt, akinek édesapja, Várszegi Zoltán hosszú évekig, talán évtizedekig volt klubunk meghatározó játékosa. Gratulálunk a debreceni fiataloknak!

Károly Máté (Budafok) edző értékelése: Jól kezdtük ma is a mérkőzést, jó ritmusban játszottunk, aztán érthetetlen módon már az első negyed végén felpuhultunk, és könnyű kosarakat engedtünk az ellenfelünknek. Az egész mérkőzést tekintve ma sem tudtunk húsz percnél többet koncentrálni, talán még a második félidőben is volt egy rövid fellángolásunk. A bennmaradásunk kulcsa lehetne, ha a szövetség radikálisan lerövidítené a mérkőzések játékidejét. Gratulálok a Debrecennek, sok sikert nekik a továbbiakban!

Kádár Tamás (DEAC) edző értékelése: Gratulálok a játékosaimnak, nagyon fontos győzelmet sikerült szereznünk! Az első negyedben nem működött jól a védekezésünk, viszont a középső két negyedben védekezésben és támadásban is tudtuk kontrollálni a játékot, ennek köszönhetően győztünk. A Budafoknak további sok sikert kívánok!

BUDAFOK – DEAC U23 76-91 (26-26; 16-33; 20-23; 14-9)

BKK: Varga D. 28/3, K. Swanson 21, Lucey C. 6/3, Piukovics B. 6/3, Tóth B. 5, Tursics K. 5/3, Szontagh Á. 4, Moravcsik Á. 1, Czepanecz T., (Horváth Á.)

A következő fordulóban 2024. március 14-én, csütörtökön a MEAFC ellen idegenben lépünk majd pályára.