Nehéz meccsen, de továbbjutott a Magyar Kupában a Budafok

by gaalt994

Pozitív előjelekkel érkezett Dabasra a Budafok csapata, miután zalaegerszegi győzelmével az NB I-es tabella 3. helyére jött fel a csapat, míg ami a jelen sorozatot illeti, a Magyar Kupában egy 6-0-s mohácsi siker volt a klub előélete. Az ellenfél a harmadosztályú Dabas-Gyón együttese volt.

Csizmadia Csaba több változtatást is eszközölt a Dabas-Gyón elleni kupameccs kezdőcsapatának összeállításakor, de jelentősen nem forgatta fel a gárdát. A kapuban Bese, a védelemben Kirják, a középpályán Soltész, míg elöl a négymeccses eltiltása után vasárnap visszatérő Zsóri Dániel volt új arc a korábbiakhoz képest.

A BMTE kétszer is vezetést szerzett, elsőként Szabó Máté talált a kapuba egy finoman szólva sem szokványos jelenet után. Pomozi kapus egy szabadrúgás elvégzése közben perecelt el, ám mivel a labdát játékba hozta, Szabó egyből helyzetbe került, és 8 méterről nem is hibázta el az üresen tátongó dabasi kaput. 0-1!

Aczél Zoltán együttese gyorsan válaszolt, a tizenhatos előteréből Karacs lőtt nagy gólt a jobb felsőbe. 1-1! A mieink többször is veszélyeztettek még az első félidőben, a legnagyobb veszélyt Micsinai kapufája jelentette.

A második játékrész elején újra megszereztük a vezetést, az 56. percben Ihrig-Farkas Sebestyén beadása után Kovács fejelt a hálóba. 1-2! Ekkor már úgy tűnhetett, meglesz a mérkőzés, pláne, amikor Molnár Réka játékvezető második sárga lapja után leküldte névrokonát a hazai együttesből.

A kiscsapatnak azonban volt tartása, és a 89. percben kiharcoltak egy büntetőt. Ablonczy állt oda, aki a jó irányba vetődő Bese mellett a hálóba lőtt, 2-2-re alakítva az eredményt. A rendes játékidő végéig nem született újabb találat, így hosszabbítás következett.

A túlórában több helyzetet is engedett kerületünk csapatának az emberhátrányban is hősiesen küzdő Dabas-Gyón, ám Ihrig-Farkast Pomozi, míg Oláh Bálintot a kapufa állította meg. Mielőtt azonban a tizenegyes rúgások jelentette orosz rulettre került volna a sor, beérett a vendég fölény; a 117. percben Skribek szögletét Ihrig-Farkas fejelte a hálóba. 2-3!

Győztes gólt szerző csatárunk újra nyerőember lett, azt pedig már mondani sem kell, hogy Csizmadia újra zseniális érzékkel cserélt, hiszen a padról beálló Skribek gólpassza is kellett a sikerhez. A Budafok ezzel bejutott a legjobb 32 közé a Magyar Kupában, vasárnap pedig a Paksot fogadja, immár újra az NB I küzdelmeinek keretében.

(Kiemelt kép: BMTE)