Tett egy lépést a célja felé a Budafok

by lantai.oliver

A Győr elleni focimeccsen a BMTE vezetőedzője nem ülhetett a kispadra sárga lapjai miatt. Mátyus Jánost Veress Balázs, a csapat asszisztens edzője helyettesítette.

A Merkantil Bank Liga 34. fordulójában az ETO FC Győr otthonában léptek pályára a kerület kupadöntős focistái. Az első félidőben a vendég budafokiak voltak fölényben, de a helyzeteket sajnos nem tudták gólra váltani.

A második félidőben végre megtört a jég, és a 47. percben menetrendszerűen érkezett Beke II Péter gólja, miután Oláhtól nagyszerű passzt kapott. A bekapott góltól felébredt a hazai gárda, s hogy az 59. percben nem egyenlített, az csak Gundel-Takács Bence óriási bravúrjának volt köszönhető, aki az üresen maradt Huszár lövését hatástalanította ziccerben.

A vezetés birtokában a vendég budafokiak tudatosan visszaálltak, várták a jó kontralehetőségeket. A hajrában már nagyon a levegőben lógott a hazai egyenlítés, ami végül össze is jött a 81. percben. Egy bal oldali beadást Szendrei váltott sarokkal gólra. Ezután már nem született több találat, maradt az 1-1.

Veress Balázs a mérkőzés után úgy nyilatkozott, hogy “tettünk egy lépést a célunk felé.” Szerinte közel álltunk ahhoz, hogy három pontot szerezzünk, de a vezető gólunk után egyértelműen beszorított bennünket a hazai csapat, ezért el kell ismerni, hogy összességében reális eredmény született.

Ezzel a döntetlennel közelebb kerültünk a biztos bentmaradáshoz.

Főkép: Beke II Péter/huszonketto.hu