Csodálatos úszással lett 5. Fábián Bettina nyílt vízi úszásban

by nora.farmosi

A párizsi olimpia csütörtöki versenynapján a 10 kilométeres nyílt vízi úszás női versenyét rendezték. A mezőnyben egyedüli magyarként a 19 éves Fábián Bettina indult, és a pontszerző 5. helyen végzett.

A Szajna vízminősége lehetővé tette, hogy fél nyolckor megkezdődjön a női 10 kilométeres verseny. Fábián Bettina a rajt után a 24 fős mezőny végén úszott, az első ellenőrzőpontnál a 18. volt. 20 perc elteltével 58.5 másodperces hátrányban a 20 helyet foglalta el, viszont utána elkezdett feljönni. A táv egynegyedénél már a 15. helyen láthattuk őt, hátránya ekkor már kevesebb mint fél perc volt. 3.2 km-nél (40 perc után) a 12. helyen úszott úgy, hogy csupán 19.9 másodperces volt a hátránya az éllovastól – írta a Nemzeti Sport.

A magyar lány 4.2 kilométernél már a top tízben úszott. A táv utolsó harmadához érve hárman elhúztak a többiektől, őket tisztes távból Fábiánék négy fős csoportja követte. Első olimpiáján szereplő nyílt vízi úszónk számára ekkor reálisan a negyedik hely megkaparintása lehetett a cél, ezért első sorban az olasz Giulia Gabbrielleschivel és a brazil Ana Marcela Cunhával harcolt.

A hajrához érve Fábián Bettina az 5. helyen volt, és nagyot hajrázva maga mögött tudta tartani az olaszt.