Bombagólt lőtt, de kikapott a BMTE a fővárosi rangadón

by gaalt994

Micsinai Miklós nagyszerű lövése csak szépségtapaszt jelentett, a Budafoknak nem volt valódi esélye a ligához mérten sztárcsapatnak számító Vasas ellen.

Idei második vereségét szenvedte el a Budafoki MTE labdarúgócsapata az NB II 4. fordulójában, miután 3-1 arányban kikapott a Vasas otthonában. A Budafok a nyitófordulóban 4-0-ra tarolta le a feljutó III. Kerületi TVE csapatát, majd két hazai meccsen egy Csákvár elleni vereség és egy Szegeddel szembeni döntetlen következett.

Angyalföldre sem esélyesként utazott Boér Gábor csapata, hiszen a Vasas a Merkantil Bank Liga szintjéhez mérten nyugodtan nevezhető sztárcsapatnak – akár a játékoskeret, akár annak összfizetése alapján.

A Vasas már a meccs elején előnyhöz jutott a válogatottként Wales és Horvátország ellen is győztes találatot szerző középpályás, Pátkai Máté góljával, majd fórját előbb a 49., aztán a 80. percben növelni is tudta Szivacski Donát és a tavaly előtti NB I-es gólkirály, Radó András révén.

A 82. percben Micsinai Miklós bombagólja már csak szépségtapasznak volt jó egy olyan mérkőzésen, ahol egyébként nem sok sót evett meg a Budafok támadóalakzata. A meccs összképét már azok a hűséges BMTE-drukkerek sem nézték jó szemmel, akiknek egyébként a visszafogott szezonkezdet ellenére töretlen a kitartása és a lelkesedése.

Hiába készültek új rigmusokkal a fontos mérkőzésre, a derbi utáni Facebook-bejegyzésükben már ők is a futballpályákon gyakran hallott kritikával illették kedvenceik játékát. „K*rva gyenge” – írták a közösségi médiában.

(Kiemelt kép: Budafoki MTE)