Csoda Tiszaújvárosban, döntős a Budafok

by szorenyi6104

20 pontos győzelmet aratott a Budafoki KK csapata Tiszaújvárosban a kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának elődöntőjében.

Ilyen elkeseredett helyi szpíkereket régen lehetett hallani nyilvános adásban (YouTube), mint akik élőben közvetítették a Tiszaújváros – Budafoki KK kosárlabda-mérkőzést. Elfogultságuk okán persze inkább szomorú drukkereknek nevezhetnénk őket, akik a meccs végén csak annak örülhettek, hogy csapatuk a 3. helyért játszhat majd a bajnokságban. Pedig a találkozó előtt nagyon bíztak abban, hogy a hazaiak megnyerik a mérkőzést.

Volt erre némi okuk, hiszen legutóbb a Budafok hosszabbításos verséget szenvedett a városkában. Akkor mintha néhányan még a polgári outletben vásároltak volna, de most pénteken “fókuszált” a csapat.

Bár az első negyed még a hazaiaké volt, de második 10 percben a mieink csak egy hármast engedélyeztek, miközben 25 pontot rámoltak be (27-43).

Innen már nem volt visszaút a tiszaújvárosiaknak, sőt, Károly Máté edző azt is megengedhette magának, hogy az utolsó 6 percben már a fiatalok hozzák le a meccset (59-79).

A mester az MKOSZ honlapjának a 3-1-re megnyert párharc után nyilatkozott: “Nagyon örülök, hogy ma így tudtunk játszani, és ennyire koncentráltak voltunk. Szerettük volna itt, idegenben lezárni ezt a párharcot, és nem az utolsó, ötödik mérkőzésre hagyni. A csapatom ezt nagyon jól adaptálta, és hatalmasat küzdött. Minden egyes apró dolgot, amit megbeszéltünk a meccs előtt, illetve meccs közben, azt betartottuk, és tényleg végig kézben volt a mérkőzés. Azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk, és jutottunk tovább.”

A döntőben, amely a feljutásról is szól, a Miskolc lesz az ellenfél.