Jelentős előnyt adtak el a kosárlabdázók

by szorenyi6104
Második hazai mérkőzésükön három pontos vereséget szenvedtek kosárlabdázóink. A Jászberény bizonyult jobbnak a Budafoki KK-nál.

Ha valaki mondjuk a második negyed középen kapcsolódott be a mérkőzésbe, ért oda a csarnokba, akkor elégedetten vehette elő a sportszeletét, és majszolhatta a közkedvelt csokit.

A Budafoki KK a 16. percben 12 ponttal vezetett a Jászberény ellen, 39-27 volt ide. A mieink erőcsatára, Kevin Swanson megállíthatatlannak tűnt, Tursics Krisztián ponterősnek, a fiatal Horváth Áron pedig “hányta” a triplákat.

A szünetben 10 volt ide, és még a játék képe is biztos hazai győzelmet sugallt.

A második félidőben elinte minden tükörsima volt, már 15 is volt az előny, hogy aztán minden felboruljon. Fájdalmasan lassúvá és körülményessé vált a játék. Szinte érthetetlen, hogy mi történt a pályán. Nem véletlenül mondta Károly Máté edző a meccs után: “Egyszerűen a védekezésben képtelenek voltunk megfékezni a Jászberényt”.

A vége még szenvedősebb lett, és amikor a Jászberény már 5-tel ment, akkor csak a faultolgatás maradt, amely nem segített. A végeredmény 90-87 oda. Kellemetlen vereség.

fotó: MKOSZ

Puskás Artúr, az ellenfél mestere pedig örömmel konstatálhatta: “Szerintem közönségcsalogató meccs volt, alakulhatott volna másképp, mint minden ilyen ‘egylabdás’ mérkőzés, most nekünk jött ki a lépés”.

Eddig ezzel nincs is baj, de ez már a második ilyen derbi – Fóton ugye döntetlen volt a rendes játékidőben -, amit a Budafoki KK elbukott. Persze egyszer minden rossz sorozat megszakad. Mondjuk a jövő héten a MAFC ellen, de az a nagy bravúr kategóriájába tartozna.