Ingyenes diplomakoncertet ad Pánczél Tamás a Klauzál Házban

by nora.farmosi

Különleges zenei eseménynek ad otthont június 26-án, pénteken 19 órától a Klauzál Gábor Művelődési Központ: itt tartja karmesteri MA diplomakoncertjét Pánczél Tamás, a Budafoki Dohnányi Zenekar hosszú ideje meghatározó muzsikusa.

Pánczél Tamás a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen hegedű és zeneszerzés szakokon szerzett diplomát, majd 2024-ben karmesteri BA oklevelet is szerzett. A Budafoki Dohnányi Zenekarnak 1997 óta tagja, karmesteri pályáján pedig rövid idő alatt jelentős sikereket ért el: alig másfél év vezénylési tapasztalattal bekerült a Nemzetközi Fricsay Ferenc Karmesterverseny 500 jelentkezője közül a legjobb 100 közé.

A koncert különlegessége, hogy a diplomahangverseny egyben Pánczél Tamás saját szerzeményének ősbemutatója is lesz. A közönség első alkalommal hallhatja a „Vívódásban” című kantátát, amely szoprán- és tenorszólóra, vegyeskarra és zenekarra íródott, és amely az NKA alkotói támogatásával valósult meg.

Az est műsorában Carl Maria von Weber A bűvös vadász című operájának nyitánya, a Vívódásban ősbemutatója, valamint Csajkovszkij V. szimfóniája szerepel.

A hangversenyen közreműködik a Budafoki Dohnányi Zenekar, a Budapesti Akadémiai Kórustársaság, továbbá Létay Kiss Gabriella és Szerekován János. Az est karmestere Pánczél Tamás, mestere pedig Győriványi Ráth György.

A koncert ingyenesen látogatható, a szervezők tájékoztatása szerint a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

Olvasta már?