Kiesési rangadót nyert a Budafok

by gaalt994

Vaszicsku Gergő hajrában szerzett góljával nagyon fontos meccsen gyűjtött három pontot a BMTE, amely – kéz a kézben soron következő ellenfelével – elmozdult a kieső zónából.

Kiesési rangadót hozott a labdarúgó NB II hétközi fordulója a Budafoki MTE-nek, amely Mosonmagyaróvárra látogatott. Mátyus János együttese a kieső 18., míg a hazaiak ennél eggyel jobb helyről várták a mérkőzést.

A félidei 0-0 után sokáig úgy tűnt, hogy beérik a csapatok a gól nélküli pontosztozkodással, néhány sárga lap mellett csak a cserék voltak jegyzőkönyvbe kívánkozó események a második félidőben is. A végén azonban nem várt helyről jött a gól, a vendégek egyik védője talált be. Vaszicsku Gergő a 85. percben juttatta vezetéshez a csapatát, amelyet meg is tudtak őrizni.

Győzelmével a Budafok beelőzte a Mosonmagyaróvárt, és immár bennmaradást érő helyen tanyázik. Így tett egyébként a BMTE leendő hétvégi ellenfele, a Kozármisleny is, amely otthon győzte le a Békéscsabát, illetve változás történt a tabella élén is: a Pécsnek egy döntetlen is elég volt az élre álláshoz a Nyíregyházán vereséget szenvedő MTK kárára.