Június 22. és 27. között növényvédelmi munkálatokat végez Budafok-Tétény Önkormányzata a kerület közterületein. A beavatkozás során a vadgesztenyefákat védik a levélkárosító vadgesztenyelevél-aknázómoly első nemzedéke ellen, emellett a tűlevelű örökzöldek kondíciójának javítását célzó kezeléseket is elvégzik.
Az önkormányzat évente három alkalommal szervez növényvédelmi munkákat a kerület fáinak egészsége és hosszú távú megőrzése érdekében. A mostani védekezés kiemelten a vadgesztenyefák állapotának megóvását szolgálja.
A munkálatok jelentős része az esti és éjszakai órákban zajlik majd, figyelembe véve a méhek védelmét és a lakosság minél kisebb mértékű zavarását.
Az alkalmazott növényvédő szer a méhekre nem jelent veszélyt.
