23 év után megszakadt az Ajka elleni rossz sorozat az NB II-ben!

by dombteto

A 93. percben még egy kapura tartó lövést kellett Gundel-Takács Bencének hárítania, így maradt a rég várt győzelem, és a 2:0-ás eredmény a Budafoki MTE -Ajka elleni meccsén.

A Merkantil Bank Liga 2023–24-es idényének első hazai mérkőzésén tehát az előző bajnokság bronzérmes csapatát, az Ajkát fogadta a Promontor utcában. A találkozó játékvezetője Takács Tamás, asszisztensei Szécsényi István és Rózsa Dávid, a negyedik játékvezető Lovas László voltak.

A kezdőcsapatok:

BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. – Csonka A., Oláh B. – Németh M., Szerető, Merényi – Kovács D.

AJKA: Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Görgényi, Csemer – Tajthy, Gyuris, Sejben, Rabatin – Szarka Á., Zsolnai.

A mérkőzés első felében minden a tervek szerint alakult. Több támadást vezettek az első percekben a BMTE játékosai, majd a 11. percben Sejben szerzett labdát, és éles szögből lőtt kapura, de Gundel-Takács jól zárta a szöget és védeni tudott.

A válaszra a 16. percig kellett csak várni. Szerető egy szép egyéni megmozdulással betört az ajkai tizenhatoson belülre, az ötösre passzolt, ahonnan Kovács sodorta a hálóba a labdát. 1–0 ide!

Az Ajka nem adta fel, sokat támadott a budafoki gólt követően. A 30.percben például Zsolnai tűzte kapura a labdát 12 méterről. Gundel-Takács azonban szögletre mentett.

A 42. percben aztán jött az újabb BMTE gól! Merényi szerzett labdát az ellenfél térfelén, begyalogolt a tizenhatoson belülre. Lövésébe Horváth ugyan beleért, de nem tudott hárítani. 2–0-ra vezetünk!

Le sem telt az első félidő és 2:0 lett a BMTE javára!

A szünetben egyet cserélt az Ajka, Gyuris helyére Babos állt be. A Budafoki MTE csere nélkül folytatta. A második félidő első perceiben ordító helyzetek maradtak ki mindkét oldalon. Előbb a 49. percben Csemer centerezését a kapu torkából Szarka küldte az égbe. Az 50. percben pedig Németh Márió egyedül vezette az ajkai kapusra a labdát, de nem tudott túljárni Horváth eszén.

A 62. percben Erős Gábor kettőt cserélt: Németh helyére Kocsis Bence, Csonka helyére Horváth Olivér állt be.

Az Ajka pedig négyet cserélt a 63. percben: Szarka, Tajthy, Görgényi és Sejben le, Borsos, Szűcs, Csizmadia és Doncsec be.

A 73. perc igencsak izgalmas lett! Tizenegyest ítéltek a BMTE ellen. Zsolnai állt a labda mögé, de kihagyta a büntetőt: a kapu fölé panenkázott.

A 75. percben Erős Gábor, a Budafok edzője még két újabb játékost cserélt. Merényit és Szeretőt, a két gólszerzőt lehozta, Horgosit és Pintért beküldte a pályára. Pintér a 88. percben meghálálta a bizalmat: kiugratta Vasvárit, aki azonban belebonyolódott a cseleibe, és lövése egy védőről pattant szögletre.