Budafoki lánnyal tarolta le Európát az atlétikai válogatott

by gaalt994

Nemcsak a focisták lepték meg a kontinenst, atlétáink kimentek egy csapat Eb-re, ahol több számban szereztek érmet, mint amennyiben nem.

A magyar labdarúgó-válogatott túlzás nélkül az egész futballvilág szeretetét elnyerte az Európa-bajnokság halálcsoportjában való tisztes helytállással, Marco Rossi fiait percek – meg némi szerencse – választotta el attól, hogy továbbjusson abból a kvartettből, ahol rajta kívül az elmúlt két világbajnokság, és a 2016-os Eb győztese kapott helyet.

Jutott azonban egy másik Európára szóló sportsiker is a hétre: a magyar atlétikai válogatott nyerte ugyanis a Stara Zagorában megrendezett csapat Eb-t – a mieink 255 pontot gyűjtve diadalmaskodtak, amivel feljutottak a First League-be. A piros-fehér-zöld különítmény 40 versenyszámból 25-ben érmes lett; 8 első, 5 második és 12 harmadik helyet szereztek meg.

A budafok-tétényiek a sok szép siker közül talán a 4×400 méteres női váltóét érezhetik magukénak, akik a BMTE-s Molnár Jankával a fedélzeten nyertek. A váltónak tagja volt még Nádházy Evelin, Bartha-Kéri Bianka, és az a Mátó Sára is, akivel Molnár Janka több szoros csatát is vívott már az elmúlt időszakban.

A beszámoló szerint Nádházy első köre megalapozta a sikert, majd Bartha-Kéri jól tartotta a szlovák és a szlovén ellenfelével a lépést, hogy aztán Mátó az élre álljon és ott is adja át a botot Molnárnak. Janka pedig jól osztotta be a megszerzett előnyt, a szlovénok befutó embere ugyanis, bár megszorongatta, megelőzni nem tudta.