Jandó Jenőt életének 71. évében érte a halál.
A Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész a Magyar Köztársaság Érdemes művésze, a Bartók–Pásztory-díj kitüntetettje, a Magyar Klasszikus Zenei Díj, a Bartók Béla-emlékdíj, a Magyar Művészetért és a Magyar zeneművészet kategóriában a Prima díj birtokosa, 2019-ben megkapta a Cziffra György Fesztivál életműdíját, 1998-ban lett Budafok-Tétény Díszpolgára, illetve 2017-ben a Hónap művésze.
A régi világot idéző kulturális közösségi értékteremtő, társadalmi összejöveteleknek otthont adó Vojnovich-Huszár-villában Jandó Jenő és Takács Tamara Liszt Ferenc-díjas operaénekes adták az első ingyenes koncertet.
Hatévesen kezdett el zongorázni, majd tanulmányait a pécsi konzervatóriumban folytatta. 1968-tól a Zeneakadémián Nemes Katalin, Kadosa Pál és Mihály András növendéke volt.
1973-ban megnyerte a Magyar Rádió Zongoraversenyét, amelyet több külföldi versenygyőzelem követett, többek közt a milánói Dino Ciani, a versailles-i Cziffra György és a sydney-i Nemzetközi Zongoraverseny.
1974-ben diplomázott, azóta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professzora volt.
Nemzetközi karrierje a 70-es évek elején indult: Európa számos városában fellépett, de eljutott az Egyesült Államokba és Japánba is. Olyan karmesterekkel dolgozott, mint Ferencsik János, Fischer Ádám, Kocsis Zoltán, a külföldiek közül Lamberto Gardelli, Ligeti András, Giuseppe Patané, Peskó Zoltán, Jurij Szimonov és Antoni Wit – hogy csak néhányat említsünk a legfontosabbak közül.
Jandó Jenő nemcsak a legtöbb hangfelvétellel rendelkező zongorista volt a világon, de egyben a legismertebb is, akit folyamatosan méltattak a zenekritikusok. Ő rendelkezik a legtöbb, világszerte eladott hanghordozóval, évente több mint 350 CD-je fogyott.
Liszt műveiből lemezre játszott egy válogatást a zeneszerző saját hangszerén. 1992-ben a Liszt Társaság Nagydíjával jutalmazták egy Magyarországon készült felvételéért, amelyen Liszt posztumusz zongoraversenyét játssza.
Lemezre vette Bartók összes zongoraművét, Beethoven összes zongoraszonátáját, Mozart összes zongoraszonátáját és zongoraversenyét, J. S. Bach Wohltemperiertes Klavier-ját, Haydn összes zongoraszonátáját, Grieg, Schumann, Dvorak és Brahms zongoraversenyeit, Liszt és Schubert zongoraműveit.
Őszinte részvétünket fejezzük ki a gyászoló családnak, osztozunk fájdalmukban – írta a budafokteteny.hu.
Nyugodjon békében!