Izgalmas mérkőzésen van túl a Budafok

by lantai.oliver

Mint azt beharangozónkban megírtuk, izgalmas mérkőzésnek ígérkezett a Budafok idei harmadik találkozója. A kilátogató nézők nem is csalódtak, mert esemény bőven volt.

A mérkőzés előtt a klub 61 évesen elhunyt szurkolójára, Péczi Kálmánra emlékeztek a jelenlévők, majd Galambos Istvánt, a klub örökös tiszteletbeli elnökét köszöntötték 80. születésnapja alkalmából.

Bár az első félidőben gól nem született, Merényi és Oláh is közel járt a gólhoz, ám a kapufa mindkétszer hárított. A Gyirmót labdabirtoklási fölényét nem tudta még helyzetekre sem váltani a mérkőzés első részében. Csupán a játékrész végén adódott egy gólszerzési lehetőségük, amikor Medgyes Zoltán kapura tudott fordulni, ám erős lövését kapusunk, Gundel-Takács hárítani tudta.

A második félidő 51. percében aztán megszerezte a vezetést a hazai gárda: Soltész Dominik lőtte ki a bal alsót (1-0). A Budafok azonban nem sokáig volt hátrányban, mert 7 perccel később sikerült egyenlítenie. Pintér beívelése után Oláh B. talált a kapuba (1-1).

Ezt követően sikerült kivédekeznünk a hazaiak támadásait, és értékes 1 ponttal gazdagodtunk.

Bár bekaptuk az új idény első gólját, továbbra is veretlenek vagyunk. Három forduló után 7 ponttal állunk. Soha rosszabb kezdést!