Már megint a Fehérvár – lőttek a budafoki kupaálmoknak

by gaalt994

Két sima, és egy szoros vereség után a BMTE negyedszer is kikapott idén a Mol Fehérvár FC-től.

A hétvégén tisztes helytállás mellett szenvedett balszerencsés vereséget a Budafok a MOL Fehérvár FC-től a magyar labdarúgó bajnokságban. A két korábbi 1-4-es zakó után ez kétségtelen előrelépés, ugyanakkor ezzel együtt a BMTE kieső helyre csúszott a ligában. A sors – no meg persze a sorozatban való eddigi jó szereplés – azonban egyből lehetőséget biztosított az azonnali revansra, mégpedig egy Magyar Kupa-negyeddöntő képében.

Az első félidő kellemes hétközi focizgatással telt, a helyzetek száma azon céges csapatépítő futballtornák hangulatát idézte meg, amelyeket most a járványvédelmi korlátozások miatt úgysem lehet megszervezni. Néha maga az iram is.

Röviden összefoglalva: kiröppent két sárga kártya a vendégeknek Zsóri és Nikolic révén, valamint Zeke Márió megúszott egy komolyabb deréksérülést, a Budafok pedig egy szöglet után érkező fejest.

A második játékrész viszont már jóval több eseményt hozott; a budafoki védelem elvesztette a légtér feletti kontrollját, és az Újpesten és vasárnap a Promontor utcában elindult flipperátok is tovább folytatódott. Az első gólt ugyanis megint egy megpattanó labdából kapta a BMTE, a középen érkező Zivzivadze ugyanis csak belecsúsztatni tudott a beadásba, ami így végül Danijel Romicról került Póser kapujába. 61. perc, öngól, 1-0.

A vezetés felruházta a Vidit a kellő magabiztossággal, szinte már nyomasztó lett a fehérváriak mezőnyfölénye. Az újabb gól ennek ellenére pontrúgásból érkezett, és megint a legevőből. A 77. percben Houri oldalszabadrúgására Stopira érkezett kiválóan, akinek a rövidbe érkező fejesére Póser mozdulni sem tudott, 2-0.

A hátralévő percek olyanok voltak, mint néhány nehezebb kötelező irodalom az általános iskola felsőtagozatában; tudtuk, hogy valahogy majd a végére érünk, de sok élményünk nem lesz benne. Nem is lett, és az eredmény is maradt.

A BMTE sajnos megint nem tudta megnehezíteni a Vidi dolgát, ez a szezonbeli négy találkozó közül egyedül a vasárnapin sikerült. A két klub filozófiáját és forrásait elnézve ez persze papírforma, az NB I-es menetelés jelentette terhelés mellett pedig a legjobb 8 közé jutás is megsüvegelendő eredmény a kupában. Arról már nem is beszélve, hogy így már véletlen sem kell másra koncentrálni, mint az NB I-es tagság megőrzése.

(Kiemelt kép: Budafoki MTE)