Különleges zenei esttel várják a közönséget május 16-án, szombaton, 19 órától a budafoki Klauzál Gábor Művelődési Központ színpadán, ahol a Budafok Big Band és a Rézlénytársaság közös koncertje idézi meg a swing aranykorát modern lendülettel. Az esemény az 50. Budafok-Tétényi Tavaszi Művészeti Fesztivál programjának része.
A Budafok Fúvós Allstars című produkcióban a Budafok Big Band klasszikus big band hangzása találkozik a Rézlények 13 tagú rézfúvós formációjának energikus és látványos előadásmódjával. A koncerten swing- és jazzklasszikusok, valamint különleges feldolgozások csendülnek fel monumentális hangszerelésben.
Az est sztárvendégei Gájer Bálint és Mihályi Réka lesznek, akik karizmatikus előadásukkal és sajátos stílusukkal teszik még emlékezetesebbé a koncertet.
A szervezők szerint az esemény nemcsak a jazz és a swing rajongóinak kínál különleges élményt, hanem mindazoknak, akik szeretik a nagyszabású, élő hangszeres produkciókat és az igényes könnyűzenét.
A koncertre a belépőjegy 7 000 forint, kerületi lakcímkártyával pedig kedvezményesen, 6 000 forintért váltható meg.
