Cseh felsőházi csapattal ikszelt a BMTE

by gaalt994

1-1 lett a Slovacko elleni barátságos meccs.

A labdarúgó NB I őszi és tavaszi szakaszát egymástól elválasztó téli szünetben a Budafok csapata egy horvátországi edzőtáborban készül. Az umagi összetartásra három edzőmeccset is lekötött a vezetőség a fiúknak, ezek közül az elsőt a cseh Slovacko csapata ellen.

A Slovacko 2009 óta megszakítás nélkül a cseh bajnokság élvonalában vitézkedik, az idei évben pedig jelenleg a tabella 6. helyén állnak. Eddigi tizenhárom bajnokijukból hatot megnyertek, három döntetlen mellett négy vereség áll a nevük mellett. Ezzel a teljesítménnyel hét pontra vannak a dobogótól és tizenkettőre a kiesőzónától.

A mérkőzést 14:00 órás kezdéssel játszották, az adriai délután pedig teljes egyenlőséget hozott a kelet-európai csapatoknak. Egy félidőt a mieink, egyet a csehek nyertek – igaz, fordított sorrendben. Az első félidő 38. percében Petrzela szerzett vezetést a Slovackonak, amit a Budafok csak a második játékrészben, a 65. percben tudott egalizálni. A magyar csapat gólját a bajnokságban eddig 2 találatot jegyző Zsóri Dániel lőtte.

(Kiemelt kép: Budafoki MTE)