Csodagyőzelem a nyitómeccsen, avagy eljött a varázslatos 4. negyed

by szorenyi6104

Bravúros győzelmet arattak a budafoki kosárlabdázók pénteken este az NB I/B Piros csoportjában. 10 ponttal diadalmaskodtak az élvonalból érkező rivális ellen.

Csaknem telt ház, izgalmas és fordulatos játék, egy nagy visszatérő és a végén hazai siker. Így foglalható össze a Budafoki KK színrelépése az NB I/B Piros csoportjában. Lényegében ez a magyar másodosztály és már profiligának számít. Más kérdés, hogy a budafoki srácok sokkal inkább mondhatók amatőröknek, mint hivatásos játékosoknak. De most nem ez a lényeg.

A nyitófordulóban a Nyíregyháza volt a vendég. A “Kék Cápák” tavaly még az NB I-ben szerepeltek, de kiestek, és a szabályok szerint csak egy idegenlégióst alkalmazhatnak. Ez meglátszott a csapat erősségén, de az is, hogy a most előrelépő játékosok azért a legmagasabb ligában pallérozódtak.

28 percen át vezettek, volt, hogy 10 pont volt az előnyük. Tiszta dobásaik pontosak voltak, a ziccereket bepöttyintették, a blokkjaik precízeknek mutatkoztak – magyarán semmi különöset nem csináltak, de azt remekül.

A budafokiakon pedig érződött, hogy fel kellene venni a Zöld csoporthoz képest jóval nagyobb tempót. Ez eleinte csak olykor-olykor sikerült.

A harmadik negyed vége felé azonban kezdték megérezni a ritmust a srácok, a Vasastól érkezett két “kisember” csodásan mozgatta a csapatot, és az utolsó napokban beeső amerikai játékosunk is pusztított. Kevin Swanson amúgy is megért egy plusz mondatot. A chicagói srác júniusban elköszönt, mondván, kipróbálná magát a vérprofik között is. Beszéltünk vele, és annyit mondott: ha a szív és a rideg “zsoldosság” között kell választani, akkor nem kérdés, hogy

neki Budafok az első, itt ugyanis szeretik őt.

Ezt péntek este dupla-duplával (24 pont és 10 lepattanó) hálálta meg.

De vissza a meccshez! A 4. negyed budafoki gálába fordult. A vége előtt 2 perccel 12 is volt ide (72-60), hogy 75-65 legyen a végeredmény.

Fotó: Szörényi Laura

Csodálatos bemutatkozás, komolyan mondjuk, érdemes eljönni két hét múlva a következő hazai meccsre, ez már “valódi” kosárlabda.

Szezonbeharangozónkat ide kattintva olvashatja el.