Jó hangulatú mérkőzésen nyert a Budafok az Ajka ellen

by nora.farmosi

A Budafok lelkes szurkolói most is az egész meccs alatt doboltak és énekelték a rigmusokat. A drukkolás eredményes volt, a Budafoki MTE 2-0 arányban nyert az FC Ajka ellen a Merkantil Bank Liga NB II-ben.

Az első gól hamar megjött, míg a második az első félidő végén érkezett. Az ellenfélnek több kapufája volt, és kihagytak egy 11-est, de végül a Budafoki MTE győzelmével zárult a mérkőzés. Több százan kijöttek a kellemes időben a meccsre, köztük a kerület polgármestere, Karsay Ferenc is, aki a szurkolókkal együtt énekelte a rigmusokat.

A mérkőzés szünetében László Bálintot, az Ultrák vezérszurkolóját kérdeztük.

Mit szóltok az új edzőhöz, Erős Gáborhoz, akinek ez az első hazai meccse?

Nagyon szimpatikus, nagyon tetszik a felállás, amit játszunk, és ez a mai mérkőzésen is nagyszerű.

Az Ajka ellen még egyszer sem sikerült nyerni a Budafoknak. Az első félidő nagyon jól sikerült, mit vársz a meccs végére?

Ezzel, hogy úgy mondjam, megtörjük a csendet. Nagy mumusunk volt, reméljük a mai nap nem az lesz.

Mit vártok az idei bajnokságtól?

Olyan csapatként szeretnénk megjelenni, akik ott vannak a topcsapatok között. Holnap lesz a születésnapom, és ha ezt megnyerjük, nagyon köszönöm a csapatnak, és persze egy nagyot ünnepelünk.

A szünetben még megkérdeztünk néhány szurkolót, hogy mit gondolnak a meccsről, az edzőről, a csapatról?

• Annyit mondanék, hogy ez a Szerető srác nagyon ügyesen csinálja a dolgokat, szerintem felviszi a Budafokot, ha minden igaz. Az edző fantasztikus, nagyon jó, csak pozitív véleményt tudnék mondani róla.
  • Jó volt, rúgtunk két gólt, kaphattunk is volna, de rúgtunk kettőt. Körülbelül három egyes győzelmet várok.
  • Nagyon jól játszottunk, megtörtük a jeget, kettő null, még egy gólt pirítunk, és köszönjük szépen. Az új edző jól összerakta a csapatot, sok új játékos van – nagyon büszkék vagyunk a 17-es játékosra, a Nyíregyházáról jött Szerető Krisztoferre, jól pörgeti, visszafut a pályán, jó lesz.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztató előtt röviden beszéltünk Erős Gáborral, a csapat új edzőjével. A sportember természetesen örült az eredménynek, de a játék képének nem annyira.

“Ez az első hazai meccsem, nem tudom még, hogy hogy működnek a dolgok. A mai meccs eredménye jó lett, de azt el kell ismerni, hogy az ellenfél sokkal jobban focizott. Nagyon  az elején vagyunk, úgyhogy rengeteget kell majd még gyakorolni, bőven van hova fejlődni. Az Ajka, a tavalyi harmadik helyezett egy jó csapat, azt el kell ismerni. Majd eljutunk remélem mi is egyszer oda, örülök a 3 pontnak, de felhőtlen boldogság azért nincs. Lehet, hogy nem kérünk karácsonyi ajándékot, mert ma megkaptuk előre. Ha berúgják a 70. perc környékén a 11-est, akkor még lett volna húsz percük. Így is lőttek kapufákat, bár persze mi is próbálkoztunk, mert ugye mentünk” – mondta Erős Gábor.

A sajtótájékoztatón először Jeney Gyula, az Ajka edzője mondott néhány szót:

“Egy mérkőzésről, főleg egy vesztes mérkőzésről felesleges bármit mondani. Jó volt a szurkolótábor mind a két oldalon, talán a Budafok a végén hangosabb volt, ami nem véletlen. Játszottunk egy jó mérkőzést, egy nagyon lelkes csapat ellen. Ha ilyen hibákat fogunk elkövetni, akkor nehezebb szezonunk lesz, de azt gondolom, hogy ha minden mérkőzésen ekkora fölényben és dominánsan tudunk futballozni, akkor hosszú távon sok problémát nem fog okozni nekünk a bajnokság. Ha rosszul látom, akkor az antifutballnak kell nyerni, és akkor nekem is át kell gondolni a futballról alkotott véleményemet.

Erős Gábor a Budafok vezetőedzője kapott ezután szót.

“Először is annyit mondanék, hogy a győzelemnek természetesen örülök, de abban egyet kell értenem a kollégával, hogy az Ajka lényegesen jobb focit játszott, azaz nem kérdés, hogy ők előrébb tartanak. Én se nagyon szeretem a védekező futballt, de nekünk rengeteg időre van még ahhoz szükségünk, hogy az a játék kialakuljon, amit szeretnénk képviselni. Nagyon az út elején vagyunk, mondhatnám, hogy karácsonyra már nem nagyon kell ajándékot kérnünk. Az Ajka mezőnyben lényegesen jobb volt, lőttek 3 kapufát, nagyon nagy százalékban birtokolták a labdát, de még egyszer mondom, mi az út elején vagyunk. A győzelemnek természetesen tudunk örülni, annak is, hogy ilyen hosszú idő után sikerült legyőzni az Ajkát, de az tény, hogy ők azért nem véletlen végeztek a harmadik helyen tavaly. Nagyon fontos volt számunkra ez a 3 pont, de nagyon fontos, hogy két lábon talajon maradjunk, mert rengeteg munka áll még előttünk”.

A sajtótájékoztató után a folyosón még beszélgettünk egy keveset az Ajka edzőjével. Mint elmondta, semmi rosszat nem mondott a meccs után a játékosoknak.

“Én teljesen máshogy gondolkozom, mint a legtöbb edző, akkor szidom le a csapatot, ha nem dominál, ha nem fut sokat. Az eredmény annyira, megmondom őszintén, nem érdekel. A játékosokat sajnálom inkább, hogy ennyire jól játszanak, dominálnak és rosszul jönnek ki a fordulópontokból. Azt gondolom, hogy ők ezt nehezebben tudják feldolgozni, mint én. Én látom a fényt az alagút végén, bízom benne, hogy ez a futball majd jó lesz, és eredménnyel párosul. Tavaly szerencsére eredménnyel párosult – akkor is ugyanez a futball volt, ez a domináns, nagy fölény, de tudtunk nyerni. Ez sajnos ilyen, ott is megszenvedtünk rengeteg csapattal, főleg azokkal, akik ilyen mélyen védekeznek. Edzünk minden nap, azért, hogy jobbak legyünk”.