Megvalósították a csodát, bronzérmesek a budafoki kosárlabdázók

by szorenyi6104

Magasabb osztályban játszó riválisát legyőzve megszerezte a Hepp Kupa harmadik helyét a Budafok. Végig vezettek a Miskolc ellen, három perc kivételével uralták a mérkőzést.

Tursics Krisztiánnal kiegészülve vágott neki a bronzcsatának az NB II-es Budafok, és a Ludovika-FCSM Csata vezetőedzője hamar le is tette névjegyét a találkozón. Az első negyedben még főként a 9 pontig jutó Kevin Swanson vitte ponttermelésben a csapatot, a második etapban azonban Tursics többször is jó ütemben találta meg a gárda hórihorgas centerét, Szántó Leventét, emellett a pontszerzésből is kivette a részét. 35-26-ra, majd 43-30-ra is ellépett Zöld csoportos ellenfelétől a budafoki gárda, a MEAFC védekezése nem igazán működött, pedig zónával is megpróbálkoztak a borsodiak. Garai Gergő szórt be egy hármast, 50-37-tel mehettek félidei pihenőre a csapatok.

Győztes pillanatok

A fordulás után Siklós Olivér 2+1-es játéka jelezte, hogy továbbra is igyekszik kontrollálni az összecsapást a Budafok, de Cseh gyűrűközeli befejezései, valamint Kozák triplája révén zárkózni tudott a MEAFC (50-59). Némileg feszültté vált a találkozó, az amerikai Swanson agilis, sok egy-egyezésre épülő játékával azonban visszavette a kezdeményező szerepkört az NB II-es gárda, és 70-56-os fórral várhatta a záró játékrészt. Komoly hajrát indított a miskolci alakulat, ekkor voltak 3 percig bajban a mienk, Csák távolijával ugyanis 73-68-ig zárkóztak, itt azonban elfogyott a lendület, egy 11-0-s futással eldöntötte a mérkőzést a Budafok. Végül 20 pontos sikert aratott a minden negyedet megnyerő Budafok, és megérdemelten szerezte meg a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa bronzérmét. A mérkőzés statisztikáját itt tanulmányozhatja.