Új egyéni csúcsot futott Párizsban Csere Gáspár

by gaalt994

Alig több mint 1 óra alatt teljesítette a 21,1 kilométeres távot.

Élete eddigi legjobb félmaratonos versenyeredményét érte el Párizsban Csere Gáspár hosszútávfutó. A budafok-tétényi származású olimpikon 63 perc 54 másodperc alatt ért célba, amivel a 9. helyet szerezte meg.

„Már pár éve éreztem, hogy képes lehetek 3 perces iramban végigfutni 21,1 km-t, de valami eddig késleltette a dolgot. Most végre meglett, ami nagy öröm, főképp, hogy egy viszonylag technikás pályán sikerült elérni, hideg időben. Kemény futás volt” – írta erről szóló posztjában Csere Gáspár.

5-8 km környékén átlendültem a gyors tempó okozta “pánikon”, majd onnantól élveztem is. Szerencsére volt 2-3 versenyző, akivel együtt tudtam menni. Az utolsó 3 km-t már egyedül kellett megoldani, de egy maratonhoz képest azért valamivel könnyebb befejezni a félmaratont. Persze a célegyenesben így is résen kellett lennem, hogy 64 perc alatt maradjak” – összegzett a sportoló.

(Kiemelt kép: Facebook/Csere Gáspár)