Vereséggel távozott a Győr a Promontor utcából

by gaalt994

A Budafok fontos három pontot szerzett, amivel sikerült eltávolodnia a kiesőzónától.

Fontos győzelmet aratott a Budafoki MTE a labdarúgó NB II 15. fordulójában. Mátyus János együttese ezzel némileg megnyugtató, négy pontos előnyre tett szert a már kieső helyen álló Békéscsabával szemben. A piros-feketék a középmezőnyben helyet foglaló ETO FC Győr csapatát verték meg.

A vezetést a 15. percben Fótyik Dominik szerezte meg a hazaiaknak, az állás pedig a szünetig maradt is 1-0. A 61. percben Beke Péter duplázta meg a budafokiak előnyét, ám ezzel együtt nem volt izgalommentes a vége. A csereként beálló korábbi válogatott középpályás, Kovács István ugyanis a 77. percben szépített.

Gól ezután már nem, egy piros lap viszont bekerült a jegyzőkönyvbe: a játékvezető a 87. percben másodszor figyelmeztette sárga lappal Szujó Attilát, ami természetesen piros lapot eredményezett a győriek fiatal játékosa számára.

Győzelmével a Budafok immár 17 pontos, ami a 15. helyre elég a Merkantil Bank Ligában. A BMTE a következő fordulóban Szombathelyre utazik, ahol a Haladás vendége lesz.