Hat érmet szerzett Bukarestben a Budafóka úszója

by gaalt994

A júniusi felnőtt vb-n is résztvevő Molnár Dóra az ifjúsági Eb-n sem lassított.

Molnár Dóra, a Budafóka SE 16 éves versenyzője fantasztikus teljesítményt nyújtva 6 érmet szerzett a Bukarestben megrendezett ifjúsági úszó Európa-bajnokságon – büszkélkedett Facebook-oldalán az egyesület.

A júniusi, budapesti rendezésű felnőtt világbajnokságon is kiválóan helytálló Molnár 100m és 200m hátúszásban is a dobogó legfelső fokára állhatott, 100m gyorsúszásban pedig másodikként ért célba. Utóbbi számban egyébként Pádár Nikolett győzött, így kettős magyar siker született.

Az egyéni sikerek mellett Budafok-Tétény szemtelenül fiatal tehetsége tagja volt a 4x200m női gyors-, 4x100m női vegyes- és a 4x100m mix gyorsváltónak is, ezekben a versenyszámokban további két arany- és egy ezüstérem került a nyakába.

(Kiemelt kép: Facebook/Budafóka XXII. SE)