Kerületi trombitaművész a legjobbak között

by nora.farmosi

Kiemelkedő pedagógusi munkájáért elismerésben részesült Szabó János, a Nádasdy iskola tanára.

Hetvenéves az állami alapfokú hangszeres zeneoktatás, mely alkalomból a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének (MZMSZ) fővárosi szervezete koncertet szervezett, és díjakat adott át június 2-án a Budapest Music Centerben, ahol „köszöntötte azokat a művésztanárokat, akik Budapest zeneiskoláiban több mint 35 éves zenepedagógusi munkásságukkal sok száz tanítványuknak mutatták meg a zene, a zenélés semmivel sem összehasonlítható, csodálatos érzését”. Kiemelkedő pedagógusi tevékenységéért a Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola két művésztanára, Bíróné Pintér Erzsébet (gitár) és Szabó János (trombita) is elismerésben részesült.

A kitüntetett Szabó Jánossal az iskola növendékeiből alakult fúvószenekarról és az áprilisban megrendezett X. Országos Zenekari Versenyről beszélgettünk.

– Mikor és hogyan jött létre a zenekar?

– A tanév elején kezdtem bele a szervezésbe, és októbertől már próbálni is tudtunk. A szülők örömmel vették a megkeresésemet, az ifjúsági fúvószenekar felélesztését. A Budafoki Fúvósegyletet vezető Arató László kollégám az igazgatói pályafutása alatt létrehozott egy „utánpótlás-zenekart”, amelyet most életre keltettem. A szinte már megrakott máglyát csak meg kellett gyújtanom.

– A Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola rendezte meg a X. Országos Zenekari Versenyt, amelynek a Klauzál Ház adott otthont. Ezen a versenyen a Nádasdy Ifjúsági Fúvószenekar nemcsak részt vett, de a sok-sok éve együtt muzsikáló együttesek között a III. legjobbnak bizonyult a fúvószenekarok ifjúsági kategóriájában. Minek köszönhető, hogy ennyire rövid idő alatt ilyen szép eredményt értek el?

– Pillanatok alatt összejött negyvenöt gyerek, aki szívesen muzsikál csapatban, és jól érzi magát a zenekari óráimon. A gyerekek szívesen jártak a próbákra, élveztük a szülők támogatását, és az iskola is megadott minden segítséget. A sikerhez azonban az is hozzájárult, hogy szövetkeztünk az érdi zeneiskola fúvós zenekarával, a jelenlegi formájában 17 éve működő Lukin Fúvószenekarral. A verseny kiírása ezt megengedte, és mi éltünk a lehetőséggel. Ezáltal nemcsak a versenyeredmény szempontjából értünk el sikert, de egy hosszú távú szakmai együttműködés alapjait is megteremtettük.

– Hogy zajlott a verseny?

– Húszpercnyi műsoridőt kaptunk. A négy zeneszámból kettőt a Lukin karmestere, Zwickl Ágoston vezényelt, és kettőt én. A zsűri a partnerekkel való összhangot, a szólamok közötti harmonikus összjátékot, a tempót, valamint a választott zenemű és az előadásmód összetartozását értékelte.

Forrás: Tamás Angéla – budafokteteny.hu

Olvasta már?