Ismét büszkék lehetünk a Budafóka úszójára

by gaalt994

Molnár Dóra a felnőtt vb és az ifjúsági Eb után a felnőtt Európa-bajnokságon is remekül teljesít.

Bár legutóbb, 100 méter háton nem jutott döntőbe, szégyenkezni ismét távolról sincs oka Molnár Dórának. A Budafóka SE 16 éves versenyzője ugyanis túlzás nélkül beiratkozott a nemzetközi elit mezőnyébe a római úszó Európa-bajnokságon.

Molnár a 4×200-as gyorsváltó tagjaként az előfutamokban úszott, így a bronzérmet (ha nem is a hivatalos ceremónián, hanem a színfalak mögött) ő is átvehette, nem sokkal később pedig első egyéni felnőtt érmét is mgeszerezte. 200 méter háton ugyanis bronzérmes lett, amivel illusztris “klubba” került, hiszen Egerszegi Krisztina óta csak a román Diana Mocanu tudott fiatalabban Eb-érmet szerezni ebben a számban, és ennek a teljesítménynek is már 22 éve.

Az úszás iránt érdeklődők számára persze eddig sem volt már ismeretlen a Budafóka SE kiválósága, hiszen a júniusi felnőtt világbajnokságon 7. helyet szerzett, míg a bukaresti ifi-Eb-n nem kevesebb mint hat érmet söpört be.