Nem mindenki örül az újonnan kialakított körforgalomnak

by talastunde

A 6-os út befejezése után a Tóth József utca-Nagytétényi út-Mária Terézia utca-Kossuth Lajos utca kereszteződésében épült körforgalom is használható, bár még nem végleges a kivitelezése.

Szerkesztőségünkbe panaszlevél érkezett a körforgalom közvetlen szomszédságában lévő lakótól, mert számára a kivitelező cég életszerűtlen helyzetet teremtett. Mit tehet egy panasszal élő lakó, amikor egy fővárosi finanszírozású beruházás kedvezőtlenül érinti?


Mezriczky Zoltán, a Nagytétényi út 2-4. szám alatti lakóház tulajdonosa panasszal fordult a XXII. kerületi önkormányzathoz és a kivitelező Strabag céghez a körforgalom kialakítása során végzett munkálatok miatt.

„Az önkormányzat volt a legrendesebb, mert legalább választ kaptam tőlük. Megírták, hogy a kivitelezés nem a kerület hatásköre, tanácsolják, hogy keressem meg a BKK-t. Ez egy korrekt válasz. 3 helyre küldtem el a panaszomat, máshonnan nem kaptam választ. A kivitelező Strabag cégnek lehetetlen elérhetősége van, nem tudom, hogy megkapták-e az üzenetemet” – mondta portálunknak Mezriczky Zoltán. A panaszos úgy véli, hogy a Tóth József utcai körforgalom építése kapcsán sem a hosszas tervezői munka, sem a hosszúra nyúlt kivitelezés nem hozta meg a várt minőséget.  


„Remélem, hogy a nemrég bejelentett átadás nem jelent végleges átadást! Mert akkor felmerül bennem annak a gyanúja, hogy itt szemet hunynak olyan dolgok fölött, amelyek szakmailag nem elfogadhatók. Szeretném, ha a helyszínre kifáradnának a Fővárosi Önkormányzat képviselői, akik megrendelték az eredeti terveket, illetve egy műszaki ellenőrcsapat, amely lektorálná az átadott eredményt” – írta Mezriczky Zoltán, akinek panasza az, hogy az úttest indokolatlanul kb. 20-30 cm-rel magasabbra került a Nagytétényi út 2-4. szakaszán. A jelenlegi állapot balesetveszélyes, az érintettnek pedig kárt okoz, mivel a kivitelező nem vette figyelembe az úthoz csatlakozó ingatlanok szintjeit. A döntött járdaszegély szintjének emelése miatt az autóval való minden egyes kiállás problémás.

„A járda eddig gyönyörűen lejtett az autóút felé, ezzel a keletkező csapadék kiszivárgott az autóútra. Most egy vápát készítettek a járdába. Az értelmetlenül létrehozott szegélykő emelvény miatt az autóval való ki- és beállás eddig sem fényes lehetőségei még korlátozottabbá váltak. Az ingatlanunkon az udvaron jelentkező esővíz nem a tetőről gyűlt össze, hanem a frissen keletkezett bitumenpadka miatt bent maradt az udvarban és elárasztotta a vízóraaknánkat. Az ingatlanunk másik sarkán a körforgalom felől olyan állapotban van a járda kiképzése, hogy a Tóth József utcai járdától érkező csapadékvíz megáll az épület sarkán. Ha így marad, az épület meg fog süllyedni. De a sebtiben odahúzott vápa sem vezeti el a vizet, csak megtartja azt és medencét képez” – panaszolja a lakó.

Mezriczky Zoltán már a kivitelezés közben is jelezte az észrevételét a Strabag cégnek, de figyelmen kívül hagyták, így egy lehetetlen helyzet alakult ki, hiszen autójával alig tud be- és kiállni az udvarra, illetve az ingatlanába is rendkívül nehezen tud befordulni, csak úgy, ha mindkét irányból feltartja a forgalmat.


Levélírónk nem látja a megoldást, csak bizakodik abban, hogy a körforgalom átadása még nem a végleges átadás, bár a megemelkedett járdaszintet nem tudja, hogyan lehetne korrigálni utólag. Körülbelül fél millió forintjába kerülne, ha neki kellene feltölteni, megemelni az udvarának a szintjét 6-8 cm-rel. A kivitelező azzal indokolta a járda magasítását, hogy arra azért van szükség, hogy ne parkoljanak a járdára az autók, ezzel viszont az ott lakóknak életszerűtlen helyzetet teremtettek.

„Kibabráltak velünk, szép a környezet, de élhetetlen” – panaszolta Mezriczky Zoltán.

Olvasta már?